Wieczysta Kraków odpadła z Pucharu Polski. Sławomir Peszko i spółka rozgromieni w 1/16 finału

Wieczysta Kraków odpadła z Pucharu Polski. Sławomir Peszko i spółka rozgromieni w 1/16 finału

Sławomir Peszko w meczu z Garbarnią Kraków
Sławomir Peszko w meczu z Garbarnią KrakówŹródło:Newspix.pl / Krzysztof Porębski/ PressFocus
Wieczysta Kraków w 1/32 finału Pucharu Polski sprawiła dużą niespodziankę, pokonując rywala z pierwszej ligi. Ekipa Franciszka Smudy w kolejnej rundzie nie była jednak w stanie powtórzyć tego wyniku i odpadła z rozgrywek po porażce z Garbarnią.

Wieczysta Kraków, która na co dzień występuje w czwartej lidze, w 1/32 finału Pucharu Polski pokonała Chrobrego Głogów, czyli przedstawiciela Fortuna 1 Ligi. Po meczu Franciszek Smuda wyraził nadzieję, że jego podopieczni w kolejnej rundzie zmierzą się z Wisłą Kraków. – Nie będą musieli długo jechać, koszty są niższe, a klub ma problemy finansowe. No i zagramy u nas – przekonywał cytowany przez Sport.pl.

Puchar Polski. Garbarnia ograła Wieczystą

Życzenie szkoleniowca z Wieczystej nie ziściło się, ale jego drużyna trafiła na inną ekipę ze stolicy Małopolski – Garbarnię Kraków. Mecz rozgrywany we wtorek 2 listopada był bolesną lekcją futbolu dla Sławomira Peszki i spółki, którzy już po niespełna 20 minutach przegrywali 0:2. Wynik spotkania otworzył Michał Klec, a prowadzenie z rzutu karnego podwyższył Daniel Morys.

Piłkarze Wieczystej byli bezsilni wobec rywala, który na boisku potwierdził swoją piłkarską wyższość. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Michał Feliks, a dwie minuty później prowadzenie Garbarni podwyższył Bartłomiej Purcha. Wynik na 5:0 w 64. minucie ustalił Bartłomiej Korbecki.

Kto awansował do 1/8 finału?

Garbarnia dzięki wygranej z Wieczystą awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Oprócz ekipy z Krakowa na tym etapie rozgrywek zameldowały się jeszcze: Arka Gdynia, Lech Poznań, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Raków Częstochowa, Motor Lublin, Górnik Zabrze, Olimpia Grudziądz, Piast Gliwice, Termalica Nieciecza, Zagłębie Lubin i Legia Warszawa.