Najnowszy ranking ATP. Wiemy, które miejsce zajął Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Newspix.pl / FOT. ZUMA
Po tegorocznej edycji Wimbledonu doszło do znacznych przetasowań w rankingu ATP. Wiemy, na którym miejscu uplasował się Hubert Hurkacz. Spadek zanotował także zwycięzca wielkoszlemowego turnieju Novak Djoković.

Po zwycięstwie z Daniiłem Miedwiediewem w finale turnieju w ATP Halle Hubert Hurkacz był upatrywany w roli kandydata do zwycięstwa w Wimbledonie. Pochodzący z Wrocławia tenisista nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei i zakończył swój udział na londyńskich kortach już w pierwszej rundzie. Rozstawiony z numerem siódmym zawodnik przegrał w pierwszej rundzie z Alejandrem Davidovichem-Fokiną.

Które miejsce zajmuje Hubert Hurkacz w nowym rankingu ATP?

Po wykluczeniu Rosjan i Białorusinów z tegorocznej edycji Wimbledonu decyzją ATP i WTA nie przyznano punktów tenisistom za ten wielkoszlemowy turniej. Ponadto zawodnikom zostały odjęte oczka za ubiegłoroczną edycję. W związku z tym, że Hubert Hurkacz, który w 2021 roku dotarł do półfinału Wielkiego Szlema, stracił 710 oczek i w najnowszym rankingu reprezentant Polski wypadł z pierwszej dziesiątki. Tenisista z Wrocławia ostatecznie uplasował się na 12. pozycji. Z naszych reprezentantów w czołowej setce znalazł się tylko Kamil Majchrzak, który spadł o jedną pozycję i zajął 92. miejsce w najnowszym notowaniu.

Gigantyczny spadek Novaka Djokovicia

Warta odnotowania jest również pozycja w rankingu ATP Novaka Djokovicia, który drugi raz z rzędu wygrał Wielkiego Szlema na londyńskich kortach. Zgodnie z decyzją organizacji, zwycięzcy Wimbledonu z 2021 i 2022 roku odjęto dwa tysiące punktów, co poskutkowało spadkiem w rankingu aż o cztery pozycje. W najnowszym notowaniu Serb uplasował się na siódmym miejscu. Pierwsze dwa miejsca zajmują niezmiennie Daniił Miedwiediew i Alexanter Zwerew, a na ostatnim miejscu na podium znalazło się miejsce dla Rafaela Nadala. W pierwszej dziesiątce znajdują się także Stefanos Tsitsipas, Casper Ruud, Carlos Alcatraz, Andrey Rublew, Felix Auger-Aliassime i Jannik Sinner.