Kowalczyk trzecia w Canmore

Kowalczyk trzecia w Canmore

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w narciarskim biegu sprinterskim (1,2 km) podczas zawodów Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore. Wygrała Słowenka Petra Majdic przed Norweżką Astrid Jacobsen. Wśród mężczyzn najlepszy był Norweg Boerre Naess.

We wtorek Kowalczyk wygrała w Canmore bieg na dochodzenie (2x7,5 km). Dzień później potwierdziła wysoką formę, stając na podium sprintu. Tego dnia obchodziła 24. urodziny. Polka o prawie dwie sekundy przegrała z Majdic i Jacobsen, które do ostatnich metrów walczyły o zwycięstwo.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Szwedka Charlotte Kalla, która w środę nie startowała. Kowalczyk jest piąta.

Rywalizację mężczyzn zdominowali Norwegowie, którzy zajęli pięć czołowych miejsc. Janusz Krężelok z 28. czasem eliminacji awansował do ćwierćfinału, w którym zajął trzecie miejsce i nie zakwalifikował sie do półfinału. Polak został sklasyfikowany na 15. miejscu.