Kowalczyk druga w Libercu

Kowalczyk druga w Libercu

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w czeskim Libercu. Na dystansie 8,7 km techniką dowolną triumfowała Norweżka Astrid Jacobsen wyprzedzając Polkę o 0,4 s. Trzecia była Szwedka Charlotte Kalla - strata 7,0 s.

W czołowej trzydziestce znalazły się dwie kolejne reprezentantki Polski. Kornelia Marek była 25, a Sylwia Jaśkowiec 27. To pierwszy przypadek w historii PŚ, aby jednocześnie punkty zdobyły aż trzy Polki.

W programie zawodów znajdował się bieg na 10 km, jednakże ze względu na trudne warunki śniegowe dystans zmniejszony został o 1,3 km.

Justyna Kowalczyk stoczyła pasjonująca walkę o zwycięstwo z zajmująca trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PS Norweżką Astrid Jacobsem. Przegrała zaledwie o ułamki sekund. To siódme miejsce na podium podopiecznej trenera Aleksandra Wierietielnego w obecnym sezonie. 809 punktów Kowalczyk zdobyła w 18 biegach.

Liderką klasyfikacji, po 23 z 31 zawodów, jest Finka Virpi Kuitunen, która w sobotę zajęła odległą, 38.lokatę tracąc do triumfatorki 1.36,8. Słabą dyspozycję Finki wykorzystały jej najgroźniejsze rywalki Jacobsen i Kalla zmniejszając w klasyfikacji generalnej PŚ dystans do Kuitunen.