WTA w Dausze: wygrana Radwańskiej

WTA w Dausze: wygrana Radwańskiej

Agnieszka Radwańska wygrała 6:3, 6:3 z włoską tenisistką Tathianą Garbin w drugiej rundzie turnieju rangi WTA na twardych kortach w Dausze. W następnej rundzie przyjdzie jej się zmierzyć z rozstawioną z numerem jeden i zajmującą trzecie miejsce w rankingu WTA Serbką Aną Ivanovic.

18-letnia Polka znakomicie rozpoczęła środowy mecz i po przełamaniu serwisu wyszła szybko na prowadzenie 3:0. Nie zdołała jednak utrzymać dobrej passy, pojawiły się kłopoty z serwisem, a Garbin potrafiła to wykorzystać i wygrała dwa kolejne gemy. Kolejne dwa należały już jednak do Radwańskiej. W dziewiątym gemie Włoszka prowadziła już 40:15, ale krakowianka zdobywając cztery punkty z rzędu i rozstrzygnęła seta na swoją korzyść.

Drugi set był bardziej wyrównany. Dopiero w czwartym gemie Polka miała szansę na "breaka", prowadząc 40:0, ale Garbin zdołała odrobić straty. Pierwsze przełamanie, przy stanie 2:2, udało się Garbin. Radwańska jednak wygrała cztery kolejne gemy i awansowała do kolejnej rundy.

W ten sposób udało się Radwańskiej "pomścić" swoją młodszą siostrę - Urszulę, która w poprzedniej rundzie uległa Włoszce 2:6, 5:7.

W kolejnym meczu polska tenisistka spotka się z tegoroczną finalistką Australian Open Serbką Aną Ivanovic, która pokonała Białorusinkę Olgę Goworcową 6:3, 6:1, ale doznała przy tym kontuzji stawu skokowego. Dopiero bezpośrednio przed meczem okaże się, czy zdrowie pozwoli jej na zmierzenie się z Radwańską.