Siostry Radwańskie odpadły w deblu

Siostry Radwańskie odpadły w deblu

Agnieszka Radwańska i Słowaczka Janette Husarova odpadły w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju WTA tenisistek w Dausze (pula nagród 2,5 mln dolarów). Para polsko-słowacka przegrała z rozstawionymi z numerem trzecim Czeszką Kvetą Peschke i Rennae Stubbs z Australii 6:7 (6-8), 1:6.

W pierwszej partii Polka i Słowaczka niemal cały czas prowadziły. Przy stanie 5:4 mogły rozstrzygnąć seta na swoją korzyść przy własnym serwisie, ale przegrały gema i uległy w tie-breaku 6-8. Drugi set przebiegał już pod dyktando rywalek, które wygrały 6:1, choć zdobyły ledwie siedem punktów więcej.

Radwańska zagra w Dausze w piątek w ćwierćfinale gry pojedynczej, a jej rywalką będzie Słowaczką Dominika Cibulkova.

Do ćwierćfinału debla nie zdołała awansować młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula, która w parze z Rosjanką Jeleną Makarową przegrała z Hiszpankami Anabel Mediną-Garrigues i Virginią Ruano-Pascual (nr 7.) 0:6, 3:6.