Kubica siódmy i piąty na treningu

Kubica siódmy i piąty na treningu

Kierowcy teamu Ferrari: Brazylijczyk Felipe Massa i Fin Kimi Raikkonen byli najszybsi podczas dwóch treningów przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Bahrajnu, trzeciej eliminacji tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1. Siódme i piąte miejsce zajął Robert Kubica z BMW-Sauber.

Przedwcześnie drugi trening musiał zakończyć kierowca McLaren Mercedes Brytyjczyk Lewis Hamilton, który na siódmym zakręcie toru stracił kontrolę nad bolidem i uderzył w barierę ochronną złożoną z opon. Zawodnikowi nic się nie stało, ale musiał ze stratą 1,427 zadowolić się czwartym miejscem.

Kubica w drugim treningu stracił do Massy 1,495 i poprawił swój najlepszy czas na 1.32,915. Brazylijczyk jako jedyny zdołał zejść poniżej granicy 1.32, swoje najszybsze okrążenie pokonał w 1.31,420.

Na drugim miejscu uplasował się jego kolega z drużyny Fin Kimi Raikkonen, który do lidera stracił 0,907 s. Tuż za nim był jego rodak Heikki Kovalainen ze stratą 1,332 s.

Kolega polskiego kierowcy z zespołu BMW-Sauber, Niemiec Nick Heidfeld był na drugim treningu 17., z czasem gorszym od Brazylijczyka o 2,968 s.