Jędrzejczak druga w Rzymie

Jędrzejczak druga w Rzymie

Otylia Jędrzejczak zajęła drugie miejsce w wyścigu na 400 m stylem dowolnym podczas zawodów o Trofeo Sette Colli w Rzymie. Polka uzyskała czas 4.08,79. Szykująca się do startu w IO w Pekinie Jędrzejczak ustąpiła jedynie rekordzistce świata - Włoszce Federice Pellegrini (4.02,93).

Wydarzeniem dnia był wyścig na 50 m stylem dowolnym. Na starcie stawili się dwaj zawodnicy, którzy w ostatnim czasie bili rekord świata na tym dystansie - Australijczyk Eamon Sullivan i Francuz Alain Bernard.

Bezkonkurencyjny okazał się Sullivan, który uzyskał czas 21,85. Francuza, który finiszował jako trzeci (22,25), wyprzedził Szwed Stefan Nystrand (22,19). Szóste miejsce wywalczył Bartosz Kizierowski (22,57). Rywalizacja czołowych sprinterów była przedsmakiem walki o olimpijskie medale.

Mniej udanie od Jędrzejczak zaprezentował się w Rzymie Paweł Korzeniowski. On na 400 m kraulem dotknął ściany jako czwarty zawodnik (3.48,66). Szybsi byli Włosi Federico Colbertaldo (3.45,20) i Massimiliano Rosolino (3.46,57) oraz Brytyjczyk David Carry (3.48,39).

Świetnie na 100 m stylem klasycznym popłynęła rekordzistka świata na tym dystansie - Australijka Leisel Jones. Dwie długości basenu pokonała w czasie 1.05,34 - zaledwie 0,26 wolniej od jej najlepszego wyniku.

Do finału na 400 m kraulem nie zdołali awansować pozostali Polacy - Przemysław Stańczyk w eliminacjach był 12. (3.54,44), Mateusz Sawrymowicz - 17. (3.56,12), Łukasz Gimiński - 20. (3.57,37), Michał Rokicki - 23. (3.57,66), Paweł Rurak - 32. (4.02,00), a Maciej Hreniak - 33. (4.02,28).

Jędrzejczak próbowała swoich sił również w wyścigu na 100 m stylem motylkowym. Zajęła jednak 18. lokatę (1.02,33) i nie wystąpiła w finale. Z kolei 17. w eliminacjach na 50 m kraulem był Łukasz Gąsior (23,26).