Hiszpanie pokonali Szwedów

Wynikiem 2:1 pokonała Hiszpania drużynę Szwecji w meczu grupy D Mistrzostw Europy na stadionie w Innsbrucku. Zwycięskiego gola Hiszpanie strzelili w doliczonym czasie.

Był to drugi zwycięski mecz Hiszpanii w turnieju, dający jej bardzo duże szanse awansu do ćwierćfinału.

W pierwszej połowie spotkanie było dosyć wyrównane. W 15. minucie Hiszpanie objęli prowadzenie po bramce Fernando Torresa z podania Davida Silvy. Chwilę później bliski wyrównania był Henrik Larsson, ale trafił w boczną siatkę. W 22. minucie Larsson w dobrej sytuacji posłał piłkę wysoko nad poprzeczkę.

Wyrównanie padło w 34. minucie. Po długim dośrodkowaniu Zlatan Ibrahimovic, mimo asysty trzech obrońców, zdołał posłać piłkę do bramki Ikera Casillasa. W 37. minucie efektowny strzał Villi z woleja nie bez problemów obronił Andreas Isaksson.

W drugiej połowie zdecydowaną przewagę osiągnęli Hiszpanie. Grający bez zdjętego w przerwie z powodu kontuzji kolana Ibrahimovica Szwedzi nie radzili sobie w ataku. W 63. minucie tylko wspaniała interwencja Isaksson uchroniła Szwedów przed drugim golem. Zdołał on obronić strzał z kilku metrów Villi, a dobitka Torresa była nieskuteczna. W 68. minucie Isaksson nie bez problemów obronił strzał z dystansu Marcosa Senny, a w 89. minucie szwedzki bramkarz nie dał się zaskoczyć strzelającemu z daleka Torresowi.

Skapitulował dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry, gdy Villa po akcji z kontry posłał piłkę do jego bramki.

W spotkaniu w Innsbrucku kontuzji doznało dwóch graczy - obok Ibrahimovica Carles Puyol, który z powodu urazu stopy opuścił boisko już w 24. minucie.

Bramki: 0:1 Fernando Torres (15), 1:1 Zlatan Ibrahimovic (34), 1:2 David Villa (90+2).

Żółta kartka - Szwecja: Anders Svensson. Hiszpania: Carlos Marchena.

Szwecja: Andreas Isaksson - Fredrik Stoor, Olof Mellberg, Petter Hansson, Mikael Nilsson - Anders Svensson, Daniel Andersson, Fredrik Ljungberg, Johan Elmander (79. Sebastian Larsson) - Zlatan Ibrahimovic (46. Markus Rosenberg), Henrik Larsson (87. Kim Kallstrom).

Hiszpania: Iker Casillas - Sergio Ramos, Carlos Puyol (24. Raul Albiol), Carlos Marchena, Joan Capdevila - Marcos Senna, Andres Iniesta (58. Santi Cazorla), Xavi Hernandez (58. Cesc Fabregas), David Silva - David Villa, Fernando Torres.

Spotkanie sędziował arbiter Pieter Vink z Holandii.