Radwańska znowu górą

Rozstawiona z numerem 14. Agnieszka Radwańska pokonała 6:3, 6:0 Czeszkę Ivetę Benesovą w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 11,812 mln funtów). Wcześniej awans wywalczyła inna polska tenisistka - Urszula Radwańska.

Starsza z sióstr Radwańskich, Agnieszka, bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie, wygrywając pierwsze trzy gemy, w tym jeden przy serwisie Czeszki, która pierwszego gema zdobyła na 1:3, utrzymując swoje podanie.

Później obie tenisistki wygrywały pewnie swoje serwisy, ale przewaga jednego "breaka", pozwoliła Polce podwyższyć prowadzenie na 4:1 i 5:2, a także zakończyć seta po 35 minutach gry wynikiem 6:3.

W drugiej partii, która trwała 19 minut, Radwańska przegrała tylko cztery piłki i dzięki trzem przełamaniom serwisu rywalki wygrała ją bez straty gema i cały mecz po 54 minutach.

W spotkaniu tym Polka zepsuła tylko trzy zagrania, a Benesova miała 18 niewymuszonych błędów. W wygrywających uderzeniach przewaga krakowianki wyniosła 36:20.

W drugiej rundzie rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni toczącego się pojedynku pomiędzy Martą Domachowską i Amerykanką Jill Craybas.

Kilka godzin wcześniej udany debiut w Wielkim Szlemie odnotowała Urszula Radwańska, która występuje w Londynie z "dziką kartą". 17- letnia Polka pokonała w ciągu 68 minut 6:1, 6:4 Czeszkę Klarę Zakopalovą, aktualnie 61. tenisistkę świata.

Młodsza z sióstr Radwańskich, sklasyfikowana na 190. miejscu, otrzymała od działaczy The All England Lawn Tennis and Crocquet Club "dziką kartę" do turnieju głównego, jako podwójna triumfatorka rywalizacji juniorek w Wimbledonie w kategorii zawodniczek do lat osiemnastu.

Awans do drugiej rundy przyniósł krakowiance premię w wysokości 17 tysięcy funtów oraz 60 punktów do rankingu WTA Tour. Jej kolejną rywalką będzie Serena Williams, triumfatorka Wimbledonu z lat 2002-03. Amerykanka, rozstawiona z numerem szóstym, w pierwszej rundzie wygrała 7:5, 6:3 z Estonką Kaią Kanepi.