Zawodzą nawet faworyci

Polska reprezentacja nadal nie może przełamać złej passy, by poprawić zerowe konto medalowe. Większość naszych reprezentantów nie dochodzi nawet do ćwierćfinału rozgrywek. Nawet startujący w środę pływacy, Paweł Korzeniowski i Katarzyna Baranowska uważani za kandydatów do medali nie popłynęli ?na medal?.

Boks
Łukasz Maszczyk (Gwardia Warszawa) po zwycięstwie nad Saidu Kargbo z Sierra Leone przez rsc w trzeciej rundzie awansował do 1/8 finału olimpijskiej rywalizacji bokserów w kategorii . Kolejnym rywalem Maszczyka będzie reprezentant Namibii Jafet Uutoni. Maszczyk jest jedynym polskim bokserem, który pozostał w turnieju olimpijskim. We wtorek odpadł Rafał Kaczor (PKB Poznań), który w kategorii przegrał w pierwszej rundzie z Kazachem Miratem Sarsembajewem 5:14.

Judo
Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice-Dziedzice) została wyeliminowana z olimpijskiej rywalizacji judoczek w kategorii . Polka w 1/8 finału przegrała przez ippon z Rondą Rousey, a ponieważ Amerykanka przegrała kolejną walkę zamknęła jej drogę do udziału w repesażach.

Kajakarstwo górskie
Marcin Pochwała i Paweł Sarna awansowali do półfinału zawodów olimpijskich w kajakarstwie górskim w konkurencji C-2. W eliminacjach Polacy z czasem 198,75 s zajęli siódme miejsce. .

Agnieszka Stanuch zajmuje ósme miejsce na półmetku kwalifikacji zawodów olimpijskich w kajakarstwie górskim K-1. Polka uzyskała czas 101,16 s. Startowało 12 osad. Wyścigi półfinałowe i finały rozegrane zostaną w czwartek.

Łucznictwo
Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) po zwycięstwie w barażu nad Ukraińcem Ołeksandrem Serdiukiem 111:111 i 9:8 awansował do 1/8 finału olimpijskiego turnieju indywidualnego łuczników. Wcześniej Polak wygrał z Myo Aungiem Nayem z Birmy 110:106. W czołowej "16" turnieju olimpijskiego, oprócz Dobrowolskiego, wystąpi Jacek Proć. Rywalem pierwszego z nich będzie mistrz świata sprzed 15 lat Kyung-Mo Park, a drugi zmierzy się z Ukraińcem Wiktorem Rubanem. Oba pojedynki odbędą się w piątek.
W 1/32 finału z rywalizacji odpadł Piotr Piątek (Łucznik Żywiec).

Pływanie
Szóste miejsce zajął Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) w olimpijskim finale stylem motylkowym podczas igrzysk w Pekinie. Zwyciężył Amerykanin Michael Phelps. Katarzyna Baranowska (MKP Szczecin) zajęła ósme miejsce w finale stylem zmiennym podczas olimpijskiej rywalizacji pływaków w Pekinie.

Strzelectwo
Sławomira Szpek (Flota Gdynia) i Mirosława Sagun-Lewandowska (Gryf Słupsk) nie awansowały do olimpijskiego finału strzelania z pistoletu . Szpek z dorobkiem 575 pkt zajęła w eliminacjach 27. pozycję, a Sagun-Lewandowska uplasowała się trzy miejsca niżej - 574 pkt.

Szermierka
Sławomir Mocek (IKS Leszno) odpadł w 1/8 finału olimpijskiego turnieju florecistów. Polak przegrał z Chińczykiem Shengiem Lei 8:15. Był to ostatni z 11 reprezentantów Polski startujący w olimpijskich zawodach indywidualnych. Żadnemu z nich nie udało się zdobyć medalu. Od czwartku w Pekinie rozgrywane będą turnieje drużynowe. Polacy wystąpią w trzech z czterech konkurencji - szabli i florecie kobiet oraz szpadzie mężczyzn.

Tenis stołowy
Polskie tenisistki stołowe przegrały z Hongkongiem 0:3 w pierwszym występie w olimpijskim turnieju drużynowym w Pekinie.
Najbliższa zdobycia punktu dla polskiego zespołu była Natalia Partyka. Mistrzyni ateńskiej paraolimpiady wygrała dwa sety z piątą zawodniczką poprzednich igrzysk olimpijskich. W decydującej partii przegrała jednak 4:11.
W czwartek rywalkami Polek będą zespoły Niemiec i Rumunii.

Wioślarstwo
Skiffistka Julia Michalska awansowała do finału A wioślarskich zawodów olimpijskich w Pekinie. Michalska zajęła trzecie miejsce w swoim wyścigu półfinałowym. Michalska wygrała zaledwie o 0,05 s z czwartą na mecie Emmą Twigg z Nowej Zelandii.
Piotr Hojka i Jarosław Godek z czasem 6.53,68 zajęli drugie miejsce w finale C wioślarskich zawodów olimpijskich w konkurencji dwójek bez sternika. Polacy zostali sklasyfikowani na 14. miejscu.

Zapasy
Startujący w kategorii Julian Kwit (Śląsk Wrocław) został wyeliminowany z olimpijskiego turnieju zapaśniczego w stylu klasycznym. Polak w pierwszej rundzie przegrał w rundach 1:2 z Białorusinem Alehem Michałowiczem. Jego rywal nie zdołał awansować do finału, więc Kwit stracił szansę na walkę w repesażach.