Radwańska pokonała Szwedową

Rozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka Radwańska bez straty seta osiągnęła drugą rundę w wielkoszlemowym US Open (z pulą nagród 20,657 mln dol.). Polska tenisistka w pierwszym meczu w nowojorskim turnieju pokonała 6:4, 6:2 Jarosławę Szwedową z Kazachstanu.

Mecz trwał godzinę i 24 minuty, a emocjonujący był tylko pierwszy set, w którym obie zawodniczki miały spore problemy z utrzymywaniem własnych serwisów, czego efektem było siedem przełamań. Cztery z nich zapisała na swoim koncie Polka.

Radwańska, po stracie swojego podania, przegrywała już 1:2 i 2:3, ale od tego momentu zdobyła trzy kolejne gemy i prowadziła 5:3, a seta zakończyła po 40 minutach gry - 6:4.

W drugiej partii Radwańska łatwo objęła prowadzenie 4:0. Wtedy przegrała nieoczekiwanie swój serwis i choć od razu odrobiła stratę, to prowadząc 5:1 znowu nie potrafiła wykorzystać przewagi podania i zrobiło się 5:2.

W ósmym gemie tenisistka z Krakowa wyszła na 30:0 i 40:15, zanim wykorzystała pierwszego meczbola. W spotkaniu tym popełniła 11 niewymuszonych błędów, przy 30 po stronie rywalki.

Kolejną rywalką starszej z sióstr Radwańskich będzie Kolumbijka Mariana Duque Marino. We wtorek o awans do drugiej rundy będzie walczyć jeszcze Marta Domachowska, która zmierzy się z Amerykanką Bethanie Mattek.