Stuttgart: Radwańska odpadła w 2. rundzie

Stuttgart: Radwańska odpadła w 2. rundzie

Agnieszka Radwańska odpadła w drugiej rundzie halowego turnieju WTA tenisistek w Stuttgarcie (pula nagród 650 tys. dolarów). Polka przegrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 1:6, 5:7.

Mecz trwał 85 minut. Pierwszy set to wyraźna przewaga sklasyfikowanej o  siedem pozycji niżej w rankingu WTA Azarenki (Polka jest 10, a rywalka 17.). Już w drugim gemie przełamała serwis Radwańskiej, a całą partię wygrała 6:1.

W drugiej wszystko układało się po myśli Polki do stanu 5:3. Nie potrafiła ona jednak postawić kropki nad "i" - przegrała cztery kolejne gemy i całego seta 5:7.

19-letnia krakowianka zajmuje dziesiątą pozycję w klasyfikacji WTA "Champions Race" i walczy o miejsce w czołowej ósemce, które zapewni jej udział w  kończących sezon mistrzostwach WTA w Dausze. Dziewiąta w tym rankingu pojedzie do stolicy Kataru jako rezerwowa.

W Stuttgarcie Radwańska powiększyła dorobek rankingowy o 40 punktów. Jej najgroźniejsza rywalka o "paszport" do Dauhy - Rosjanka Wiera Zwonariewa - w  środę awansowała do drugiej rundy.

Rywalizacja toczy się jeszcze o trzy miejsca. Do tej pory prawo gry w Dausze zapewniły sobie Amerykanka Serena Williams, Serbki Jelena Jankovic i Ana Ivanovic oraz Rosjanki Dinara Safina i Jelena Dementiewa.

W Stuttgarcie największą niespodziankę sprawiła Chinka Na Li, która wyeliminowała liderkę rankingu światowego, triumfatorkę niedawnego US Open Amerykankę Serenę Williams 0:6, 6:1, 6:4.