Złoto dla "Korzenia"

Złoto dla "Korzenia"

Trzykrotny złoty medalista olimpijski Robert Korzeniowski po raz drugi zdobył złoto w chodzie na 50 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Edmonton. Uzyskał czas 3 godziny, 42 minuty i 8 sekund,
Zawodnik Wawelu Kraków zostawił rywali już przed 30. kilometrem.

Dziewiąte miejsce na 50 km zajął Tomasz Lipiec (Skra Warszawa), a trzeci reprezentant Polski Roman Magdziarczyk (AZS AWF Gdańsk) został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy chód.

Czas uzyskany przez Roberta Korzeniowskiego był najlepszy w tym roku. Dotychczas liderem listy był Australijczyk Nathan Deakes, który 8  kwietnia uzyskał wynik 3:43.43, a drugie miejsce zajmował Hiszpan Jesus Angel Garcia - 3:44.26. Minął on linię mety na stadionie w Edmonton ze stratą 49 sekund do Korzeniowskiego.
Robert Korzeniowski mistrzem świata na tym dystansie został już po raz drugi (poprzednio w 1997 roku w Atenach). Zdobył już wszystkie najwyższe trofea sportowe - tytuł mistrza świata, Europy i trzykrotnie mistrza olimpijskiego.

Medal "Korzenia" jest czwartym medalem dla Polski w tych zawodach. Wcześniej mistrzem świata został Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) w  rzucie młotem, a brązowe medale zdobyli Monika Pyrek (Lechia Gdańsk) w skoku o tyczce i Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice) w  biegu na 800 m.