Radwańska w ćwierćfinale w Tokio

Radwańska w ćwierćfinale w Tokio

Agnieszka Radwańska pokonała Niemkę Andreę Petkovic 6:4, 3:6, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Tokio (pula nagród 2 mln dolarów). Mecz trwał 2 godziny i 12 minut.

Radwańska udanie rozpoczęła pojedynek z niżej sklasyfikowaną Niemką - po przegranym pierwszym gemie wygrała pięć kolejnych i wydawało się, że mimo kontuzji łatwo poradzi sobie z rywalką. Notowana na 58. miejscu rankingu tenisistka nie złożyła jednak broni i zdołała doprowadzić do stanu 5:4. Ostatnie słowo należało jednak do Polki, która popełniła mniej błędów i wygrała pierwszą partię.

Drugi set to popis gry triumfatorki turnieju w Bad Gastein - doskonałym, mocnym serwisem minimalizowała szanse Radwańskiej na przełamanie, a przy podaniu rywalki prezentowała świetne umiejętności gry w defensywie. Dzięki temu wygrała seta 6:3.

Początek ostatniej partii należał do rozpędzonej Niemki - już w pierwszym gemie przełamała Radwańską i prowadziła najpierw 2:0, a później 3:1. Wtedy jednak nastąpiło przebudzenie polskiej tenisistki - zaczęła grać dokładniej, bardziej pomysłowo i zwyciężyła w pięciu kolejnych gemach dwukrotnie przełamując Petkovic. W decydującym gemie miała dwie piłki meczowe przy swoim podaniu i już pierwszą z nich wykorzystała.

Kolejną rywalką Polki będzie Słowaczka Magdalena Rybarikova, która w pierwszej rundzie wyeliminowała młodszą z sióstr Radwańskich - Urszulę.

Wyniki 1/8 finału: Li Na (Chiny, 15) - Katerina Bondarenko (Ukraina) 2:6, 7:5, 6:3 Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Aleksandra Wozniak (Kanada) 1:6, 6:3, 6:3 Iveta Benesova (Czechy) - Chang Kai-Chen (Tajwan) 7:5, 6:2 Agnieszka Radwańska (Polska, 11) - Andrea Petkovic 6:4, 3:6, 6:3 Maria Szarapowa (Rosja) - Alisa Klejbanowa (Rosja) 2:6, 6:2, 6:2 Jelena Jankovic (Serbia, 7) - Jelena Wesnina (Rosja) 6:1, 3:0 - krecz Marion Bartoli (Francja, 14) - Anastasia Pawliuczenkowa (Rosja) 4:6, 6:2, 7:5