FC Barcelona klubowym mistrzem świata

Lionel Messi (fot. Reuters)
Piłkarze popularnej Barcy do zdobytych w poprzednim sezonie mistrzostwa Hiszpanii, Pucharu Króla i Pucharu Mistrzów dodali jeszcze jedno trofeum. W finale turnieju o klubowe mistrzostwo świata Barca pokonała w Abu Zabi mistrza Ameryki Południowej, argentyński Estudiantes de La Plata 2:1 (0:1, 1:1). Zwycięską bramkę dla Barcy zdobył rodak piłkarzy z La Platy Lionel Messi.
Mecz nie zaczął się dla Barcelony zbyt dobrze - w 37 minucie Mauro Boselli wyprowadził drużynę z La Platy na prowadzenie. Przez długie minuty piłkarze Barcy nie byli w stanie sforsować argentyńskiej obrony. Kiedy wydawało się, że puchar powędruje do La Platy w 89 minucie wyrównał Pedro. W dogrywce szalę na korzyść Barcelony przeważył genialny Lionel Messi, zdobywca tegorocznej "Złotej Piłki" w plebiscycie France Football.

W meczu o trzecie miejsce koreański Poohang Steelers pokonał po rzutach karnych meksykańskie Atlante. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1.