Polska remisuje z Serbią. Drużyna Smudy znów nie strzeliła bramki

Polska remisuje z Serbią. Drużyna Smudy znów nie strzeliła bramki

Polska zremisowała z Serbią 0:0 w towarzyskim meczu piłkarskim w austriackim Kufstein. Rywale biało-czerwonych przygotowują się do finałów mistrzostw świata w RPA. To drugi z kolei bezbramkowy remis drużyny Franciszka Smudy - w sobotę Polska zremisowała 0:0 z Finlandią.
Na ciężkim, mokrym boisku Polacy zmierzyli się z drużyną, która w rankingu FIFA jest ponad 40 pozycji wyżej niż Polska. Na boisku nie było jednak tego widać, zwłaszcza w pierwszej połowie. Polacy stworzyli kilka groźnych sytuacji - na bramkę Serbów strzelał Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. W tym czasie Serbowie stworzyli tylko dwie groźne sytuacje.

W drugiej połowie tempo gry Polaków siadło. Zniknął gdzieś Robert Lewandowski, błędy zaczął popełniać Dariusz Dudka, Łukasz Fabiański zanotował kilka niepewnych interwencji. Serbom jednak nie udało się pokonać polskiego bramkarza i ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.

W najbliższą sobotę Polska zagra kolejny sparing - w Alicante naszym rywalem będą Mistrzowie Europy - Hiszpanie.