Asystent Czerkawski

W piątym meczu sezonu i pierwszym u siebie hokeiści New York Islanders ponieśli pierwszą porażkę. Mariusz Czerkawski znów nie strzelił gola, ale za to zaliczył 3 asysty.
Po trzech tercjach spotkania NY Islanders - Detroit Red Wings wynik brzmiał 4-4. Rozstrzygnięcie zapaść musiało zatem w dogrywce. W jej 2 minucie i 32 sekundzie Steve Yzerman przesądził sprawę, co sprawiło, że najgorsza drużyna poprzedniego sezonu przestała być najlepszą w obecnym. To miano przypadło bowiem niepokonanej dotąd ekipie Montreal Canadiens, też zresztą słabeuszowi z minionego sezonu.
Czerkawski był wpółodpowiedzialny za trzy gole Wyspiarzy. Jego asysty nastąpiły przy: bramce na 1-0 Olega Kwaszy już w 36 sekundzie I tercji, na 2-1 Aleksieja Jaszina w 27.54 oraz na 3-2 znów Jaszina w 53.11. Atak Kwasza, Jaszin, Czerkawski zdobył w tym spotkaniu 4 bramki i 4 asysty. Do stanu 4-4 wyrównał gracz Detroit Luc Robitaille zaledwie na 10 s przed końcem gry w regulaminowym czasie.
W pozostałych spotkaniach rozegranych w nocy z soboty na niedzielę padły następujące rezultaty: Atlanta Trashers - Carolina Hurricanes 2-5, Montreal Canadiens - New Jersey Devils 3-1 (gospodarze zachowali miano niepokonanych w tym sezonie, a wicemistrzowie ligi nie wygrali jeszcze żadnego spotkania), Ottawa Senators - New York Rangers 2-2, Toronto Maple Leafs - St Louis Blues 2-5, Florida Panthers - Philadelphia Flyers 2-5 (arbitrzy zasądzili aż 214 minut kar, z tego 196 w III tercji, w tym za 14 bójek), Dallas Stars - Calgary Flames 3-4, Nashville Predators - Edmonton Oilers 3-4, Phoenix Coyotes - Washington Capitals 5-2 (3 gole Daymonda Langkowa, jego pierwszy hattrick w karierze, Capitals grali bez kontuzjowanego Jaromira Jagra), Vancouver Canucks - Colorado Avalanche 4-0, Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning 0-1, San Jose Sharks - Boston Bruins 3-2.