Messi poprowadził Argentynę do zwycięstwa nad Nigerią

Messi poprowadził Argentynę do zwycięstwa nad Nigerią

Argentyna pokonała Nigerię 1:0 (1:0) w drugim meczu Grupy B rozgrywanym 12 czerwca. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Gabriel Heinze fantastycznym strzałem głową. Argentyna mogła wielokrotnie podwyższyć prowadzenie, ale za każdym razem na drodze Lionelowi Messiemu i Gonzalo Higuainowi stawał Vincent Enyeama, nigeryjski bramkarz.
Przez pierwsze 15 minut wydawało się, że Argentyńczycy dosłownie zmiotą z powierzchni ziemi Nigerię. Już w 2 minucie szansę na bramkę miał Messi, chwilę później stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Carlos Tevez, w 6 minucie Heinze fantastycznym szczupakiem umieścił piłkę w okienku nigeryjskiej bramki, a kilkanaście minut później wyciągnięty jak struna Enyama obronił strzał Messiego.

Messi udowodnił w tym meczu, że zasłużenie uważa się go za najlepszego piłkarza świata. Jego akcje indywidualne siały popłoch w szeregach obronnych Nigerii, a podania otwierały jego kolegom szanse na zdobycie kolejnych bramek. Sam Messi kilka razy próbował się wstrzelić w bramkę, ale albo minimalnie pudłował, albo jego strzały bronił fantastyczny Enyama - bezapelacyjnie najlepszy nigeryjski piłkarz na boisku.

Nigeryjczycy próbowali zaatakować w końcówce - fantastyczną szansę na podwyższenie wyniku miał Kalu Uche, który w przeszłości był piłkarzem m.in. Wisły Kraków. To było jednak za mało na Argentynę, która zasłużenie pokonała Nigerię. Oprócz Messiego, na pochwały zasłużyli również defensywni pomocnicy - Juan Sebastian Veron i Javier Mascherano, którzy powstrzymywali w środku pola ofensywne zapędy Nigeryjczyków.