Patałach Barthez

Rację miał Zbigniew Boniek, krytykując w "France Football" Fabiena Bartheza. W środę w Lidze Mistrzów bramkarz Manchesteru United był sprawcą porażki swej drużyny.
W meczu grupy G Barthez popełnił dwa koszmarne błędy, skutkujące utratą bramek. Zwłaszcza druga interwencja była kuriozalna: nie wiadomo dlaczego, mimo obecności obrońcy, Francuz w 60. minucie wybiegł poza pole karne, aby wybić piłkę; nie trafił w nią i Diego Tristan zdobył decydującego gola, strzelając do pustej bramki. W wyniku porażki MU utracił prowadzenie w tabeli grupy na rzecz środowych zwycięzców.
Feyenoord też uległ gościom na własnym boisku. Sparta Praga wygrała w Rotterdamie 2-0 i jako drugi klub po Realu Madryt zapewniła sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów. W dodatku Holendrzy utracili dwóch piłkarzy, którzy ujrzeli czerwone kartki: w 67. minucie Pierre'a van Hooijdonka, a w 74. - Ferry'ego de Haana.
Do zakończenia fazy grupowej pozostały dwie kolejki, następna odbędzie się 23. października.
GRUPA E
FC Porto - Celtic Glasgow 3-0 (2-0): Clayton Cruz 1, 61, Mario Silva 45.
Juventus Turyn - Rosenborg Trondheim 1-0 (1-0): David Trezeguet 25.
1. Juventus Turyn 2-2-0 5-3 8
2. FC Porto 2-1-1 5-2 7
3. Celtic Glasgow 2-0-2 4-6 6
4. Rosenborg Trondheim 0-1-3 2-5 1
GRUPA F
FC Barcelona - Bayer Leverkusen 2-1 (2-1): Patrick Kluivert 12, Luis Enrique 37 - Carsten Ramelow 32.
Olympique Lyon - Fenerbahce Stambuł 3-1 (1-1): Sidney Govou 45, Eric Carriere 53, Christophe Delmotte 68 - Oktay 35.
1. Bayer Leverkusen 3-0-1 6-4 9
2. FC Barcelona 3-0-1 8-3 9
3. Olympique Lyon 2-0-2 4-4 6
4. Fenerbahce Stambuł 0-0-4 2-9 0
GRUPA G
Manchester United - Deportivo La Coruna 2-3 (2-2): Ruud van Nistelrooy 7, 40 - Sergio 37, Diego Tristan 39, 60.
Olympiakos Pireus - OSC Lille 2-1 (0-1): Alekos Alexandris 54, Andreas Niniadis 64 - Salaheddine Bassir 37.
1. Deportivo La Coruna 2-2-0 8-6 8
2. Manchester United 2-0-2 6-5 6
3. OSC Lille 1-1-2 5-5 4
4. Olympiakos Pireus 1-1-2 5-8 4
GRUPA H
Bayern Monachium - Spartak Moskwa 5-1 (3-0): Claudio Pizarro 7, 22, Elber 33, 52, Alexander Zickler 90 - Władimir Biesczastnych 58.
Feyenoord Rotterdam - Sparta Praga 0-2 (0-1): Jiri Jarosik 43, Jiri Novotny 78.
1. Sparta Praga 3-1-0 8-0 10
2. Bayern Monachium 2-2-0 10-4 8
3. Feyenoord Rotterdam 0-2-2 4-10 2
4. Spartak Moskwa 0-1-3 4-12 1