Po nudnym meczu Portugalia - Brazylia 0:0

Po nudnym meczu Portugalia - Brazylia 0:0

Piłkarze Brazylii, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata, zremisowali w Durbanie z Portugalią 0:0. Dzięki temu z grupy G wyszli również Portugalczycy, ale kibice zobaczyli wyjątkowo bezbarwne spotkanie.
"Canarinhos" grali tak, jakby zupełnie nie chcieli zrobić krzywdy Portugalii, w barwach której występuje kilku brazylijskich piłkarzy (m.in. Pepe i Deco). Jedyną naprawdę groźną akcję przeprowadzili w 30. minucie, gdy po strzale Nilmara i interwencji bramkarza piłka otarła się o poprzeczkę.

Po raz drugi zagrozili bramce Eduardo dopiero w 91. minucie, choć w tej akcji było sporo przypadku. Wprowadzony w końcówce meczu Ramires zdecydował się na strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem i sprawiła sporo problemów golkiperowi Portugalii.

Poza tym z boiska wiało nudą. Zwłaszcza w drugiej połowie, gdy większość akcji obu drużyn kończyła się po dwóch-trzech podaniach. Brazylijczycy i Portugalczycy w ogólnie nie kwapili się z konstruowaniem ataków. Podawali z reguły do najbliżej stojącego kolegi.

Najlepszym podsumowaniem takiej gry była sytuacja Portugalczyków w doliczonym czasie gry. W pole karne wbiegł Danny, znalazł się sam przed bramkarzem Julio Cesarem, ale zamiast strzelać - upadł na murawę (przy okazji wyrządzając sobie krzywdę).

Żółta kartka - Portugalia: Duda, Tiago, Pepe, Fabio Coentrao. Brazylia: Juan, Luis Fabiano, Felipe Melo.

Sędzia: Benito Archundia (Meksyk). Widzów 62 712.

Portugalia: Eduardo - Ricardo Costa, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao - Duda (54. Simao Sabrosa), Tiago, Pepe (64. Pedro Mendes), Raul Meireles (84. Miguel Veloso) - Cristiano Ronaldo, Danny.

Brazylia: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos - Daniel Alves, Gilberto Silva, Felipe Melo (44. Josue) - Nilmar, Julio Baptista (82. Ramires), Luis Fabiano (85. Grafite).