Czerkawskiego pierwszy raz

Mariusz Czerkawski strzelił nareszcie pierwszą bramkę w sezonie: w wygranym przez New York Islanders 3-2 wyjazdowym meczu z Carolina Hurricanes.
W dodatku była to istotna bramka: zdobyta na 1 minutę i 59 sekund przed upływem dogrywki i przesądzająca o zwycięstwie. Asystentami przy golu Polaka byli Mark Parrish i Aleksiej Jaszin, natomiast Czerkawski asystował przy wcześniejszym, decydującym o wyrównaniu na 2-2, golu Olega Kwaszy.
Czerkawski gola zdobył dopiero w 12. meczu sezonu i pod względem skuteczności ten najlepszy strzelec Islanders dwóch poprzednich sezonów (35 goli w 1999/2000 i 30 w 2000/2001) zajmuje obecnie w drużynie 14. miejsce. Lecz trzeba pamiętać, iż ubiegłe rozgrywki zaczął też blado: w pierwszych 20 spotkaniach zaliczył tylko 3 bramki.
W pozostałych meczach rozegranych w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu padły następujące rozstrzygnięcia: Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 2-5 (hattrick Briana Savage'a), Atlanta Trashers - Washington Capitals 1-0, Detroit Red Wings - Dallas Stars 3-5, Florida Panthers - Los Angeles Kings 3-2.