Barcelona: cztery medale w jeden dzień dla Polaków

Barcelona: cztery medale w jeden dzień dla Polaków

Brązowy medal w skoku o tyczce dołożył do trzech medali zdobytych wcześniej przez Polaków w Barcelonie. Polski dorobek medalowy 20. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Barcelonie zwiększył się zatem w sobotę o cztery medale: srebrny w pchnięciu kulą, złoto i brąz w biegu na 800 metrów i brąz w skoku o tyczce.
Srebrny medal mistrzostw w pchnięciu kulą wywalczył na początku Tomasz Majewski, który otarł się o złoto. Przegrał jednym centymetrem i nie krył rozczarowania.

W chwilę potem w biegu na 800 metrów tryumfowało dwóch Polaków - Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) zdobył złoty medal, a trzecie miejsce i brąz uzyskał zajął Adam Kszczot (RKS Łódź).  Lewandowski osiągnął czas 1.47,07, a Kszczota 1.47,22. Polaków na podium rozdzielił Brytyjczyk Michael Rimmer z wynikiem 1.47,15.