Tyson - Mercer, potem Lewis

Tyson - Mercer, potem Lewis

Amerykański bokser Mike Tyson, były zawodowy mistrz świata w wadze ciężkiej, będzie walczył 19 stycznia ze swoim rodakiem, Rayem Mercerem.
Poinformowała o tym stacja telewizyjna Showtime. Miejsce 10-rundowego pojedynku nie zostało jeszcze ustalone, ale w grę wchodzą praktycznie tylko Madison Square Garden w Nowym Jorku i Atlantic City w stanie New Jersey.
Ostatnią walkę 35-letni Tyson stoczył 13 października w Kopenhadze. Pokonał wówczas o rok starszego reprezentanta gospodarzy, Briana Nielsena. Duńczyk nie stanął do walki w siódmej rundzie.
W przypadku zwycięstwa Tysona z 39-letnim Mercerem prawdopodobnie dojdzie potem do walki tego pierwszego z Brytyjczykiem Lennoxem Lewisem, który kilka dni temu odzyskał tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej organizacji WBC i IBF. W Las Vegas Lewis, zwycięzca turnieju im. Feliksa Stamma z 1987 roku i mistrz olimpijski z Seulu '88, pokonał przez nokaut w czwartej rundzie innego pięściarza z USA, Hasima Rahamana.
Tyson jest sklasyfikowany na pierwszym miejscu w rankingu WBC, co oznacza, że ma prawo walczyć z Lewisem. Promotorzy Tysona, Shelley Finkel i Lewisa, Gary Shaw, potwierdzili, że rozmowy na temat walki obu zawodników są prowadzone i być może dojdzie do porozumienia.