Lewandowski strzela, Borussia wygrywa

Robert Lewandowski zdobył gola dla Borussii Dortmund, a jego drużyna pokonała w niedzielę na wyjeździe FC Nuernberg 2:0. Napastnik reprezentacji Polski trafił do siatki w 88. minucie. To jego piąta bramka w obecnym sezonie niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.
Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie zapisał się w sędziowskim notesie w 50. minucie kiedy został ukarany żółtą kartką. Przez 90 minut wystąpił również Łukasz Piszczek. Trzeci z Polaków grających w Dortmundzie - Jakub Błaszczykowski - wszedł na boisko w 61. minucie. Drużyna z Dortmundu odniosła 13. zwycięstwo w piętnastym meczu i ma aż dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli FSV Mainz. Piłkarze Borussii już dzień wcześniej mogli cieszyć się z tytułu mistrzów jesieni. To efekt sobotniej porażki Mainz z Eintrachtem Frankfurt 1:2.

Obecny lider Bundesligi został mistrzem półmetka po raz trzeci. W sięgającej 1963 roku historii Bundesligi w 31 na 47 przypadków zespół najlepszy po rundzie jesiennej świętował później zdobycie tytułu.