Australian Open: deszcz wygrywa z tenisistami

Australian Open: deszcz wygrywa z tenisistami

Ulewne opady deszczu sparaliżowały drugi dzień eliminacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne Park. W czwartek mają grać Urszula Radwańska i Jerzy Janowicz.
Spotkanie Janowicza z Amerykaninem Michaelem Yanim rozpoczęło się w środę późnym popołudniem. Polak wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim było 3:4 i 30:15 przy jego serwisie grę przerwano w wyniku zapadających ciemności. Dokończenie meczu zaplanowano na czwartek.

W czwartek rywalizację o miejsce w głównej drabince miała rozpocząć młodsza z sióstr Radwańskich, która wylosowała rozstawioną z numerem 12. Gruzinkę Annę Titiszwili. Nie wiadomo jednak czy do meczu dojdzie ponieważ meteorolodzy raczej nie przewidują rychłej poprawy pogody.