Peszko i Matuszczyk lepsi od Bayernu

Peszko i Matuszczyk lepsi od Bayernu

Piłkarze FC Koeln, ze Sławomirem Peszką i Adamem Matuszczykiem w składzie, odnieśli niespodziewane zwycięstwo nad finalistami ubiegłorocznej Ligi Mistrzów Bayernem Monachium. Drużyna z Kolonii wygrała 3:2, choć do przerwy goście prowadzili 2:0. Obaj Polacy zaliczyli po jednej asyście.
Matuszczyk zagrał całe spotkanie, natomiast Peszko został zmieniony w 90. minucie. Obaj asystowali przy golach w drugiej połowie Słoweńca Milivoje Novakovica (bramki na 2:2 i 3:2). Wcześniej, w 55. minucie, kontaktowe trafienie dla Koeln zaliczył Christian Clemens.

Peszko, były gracz Lecha Poznań, trafił do FC Koeln w przerwie zimowej. Podpisał umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia w przypadku utrzymania drużyny w Bundeslidze. Obecnie drużyna z Kolonii w stawce 18 drużyn zajmuje 16. miejsce i ma na koncie 22 punkty.

Porażka Bayernu oraz wicelidera Bayeru Leverkusen (0:1 z FC Nuernberg) jest znakomitą informacją dla prowadzącej Borussii Dortmund, która wcześniej zremisowała u siebie w derbach regionu z Schalke 0:0. Wśród gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski opuścił boisko minutę przed końcem, a Robert Lewandowski wszedł na murawę w 73. minucie.