Borussia coraz bliżej tytułu

Piłkarze Borussii Dortmund pewnie zmierzają po mistrzostwo Niemiec. W sobotę lider tabeli pokonał drużynę St. Pauli 2:0. Łukasz Piszczek zagrał w barwach gospodarzy cały mecz, a Robert Lewandowski - 88 minut. Zabrakło kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.
Goście wygrali wcześniej trzy spotkania z rzędu, ale tym razem musieli uznać wyższość zespołu trenera Juergena Kloppa. W 39. minucie gola dla Borussii zdobył Paragwajczyk Lucas Barrios (10. trafienie w sezonie), a tuż po przerwie własnego bramkarza pokonał Ralph Gunesch.

W 75. minucie za ostry atak na rywala żółtą kartkę zobaczył Lewandowski, którego w końcówce spotkania zmienił były gracz m.in. Bayernu Monachium Markus Feulner. Przed meczem napastnik reprezentacji Polski zmagał się z przeziębieniem i były nawet obawy, że nie wystąpi w sobotę.

Zabrakło natomiast Błaszczykowskiego, narzekającego na uraz kolana. Polski pomocnik nabawił się tej kontuzji podczas treningu przed tygodniem. Z tego powodu nie zagrał również w poprzedniej kolejce, w meczu z Kaiserslautern. W środę rozpoczął trening, ale szybko przerwał zajęcia. W tabeli Borussia ma 13 punktów przewagi nad drugim Bayerem Leverkusen, który mecz 23. kolejki rozegra w niedzielę - u siebie z VfB Stuttgart.

Jeden punkt do swojego dorobku dopisali w sobotę piłkarze FC Koeln, którzy zremisowali 1:1 na wyjeździe z Hoffenheim. Pomocnik gości Sławomir Peszko został zmieniony w 73. minucie, natomiast Adam Matuszczyk pauzował z powodu żółtych kartek (w poprzedniej kolejce został ukarany w ten sposób po raz czwarty w sezonie). Drużyna z Kolonii z dorobkiem 26 punktów zajmuje 13. miejsce w tabeli.