Jeleń strzelił, ale to za mało

Jeleń strzelił, ale to za mało

Ireneusz Jeleń zdobył gola w drugim kolejnym meczu Auxerre. Jego zespół zremisował u siebie z outsiderem francuskiej ekstraklasy AC Arles-Avignon 1:1 (0:0). To trzecia bramka polskiego piłkarza w obecnych rozgrywkach.
Jeleń grał od 46. minuty, natomiast w całym spotkaniu wystąpił inny reprezentant Polski z Auxerre Dariusz Dudka. Na ławce rezerwowych gospodarzy usiadł z kolei 20-letni pomocnik Mateusz Szczepaniak, na co dzień piłkarz rezerw Auxerre. Arles-Avignon to zespół, który praktycznie może już przygotowywać się do występów w kolejnym sezonie w drugiej lidze. Beniaminek w 23 wcześniejszych meczach Ligue 1 odniósł zaledwie jedno zwycięstwo, w sumie zgromadził dziewięć punktów. W sobotę niewiele jednak brakowało, żeby wywiózł z Auxerre komplet punktów. Goście prowadzili od 66. minuty po golu Senegalczyka Deme N'Diaye. Chwilę potem Dudka został ukarany żółtą kartką. Jeleń wyrównał w 84. minucie.

Przed tygodniem napastnik reprezentacji Polski, który przez ponad trzy miesiące zmagał się z urazem kolana, zdobył gola w wyjazdowym meczu z AS Nancy (1:3). Po 24 kolejkach Auxerre zajmuje 16. miejsce w tabeli, mając dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Drużyna Jelenia i Dudki, która w poprzednim sezonie wywalczyła prawo gry w Lidze Mistrzów, w obecnym wygrała zaledwie cztery spotkania. W niedzielę zagra lider OSC Lille. Drużyna Ludovica Obraniaka spotka się na wyjeździe z Montpellier HSC.