Gol Dariusza Dudki daje punkt Auxerre

Auxerre zremisowało u siebie z Saint-Etienne 2:2 w meczu 30. kolejki piłkarskiej ligi francuskiej. Dariusz Dudka zdobył dla gospodarzy drugą bramkę w 80. minucie z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Ireneuszu Jeleniu. Obaj Polacy rozegrali całe spotkanie.
Auxerre dwukrotnie w tym meczu przegrywało. W pierwszej połowie na trafienie Emmanuela Riviere odpowiedział Dennis Oliech. Natomiast dziesięć minut przed golem Dudki na listę strzelców wpisał się Pierre Emerick Aubameyang.

Gospodarze z wywalczonego punktu nie mogą być jednak zadowoleni. W sobotę AS Monaco, ich rywal w walce o utrzymanie, niespodziewanie 1:0 pokonał na własnym stadionie lidera rozgrywek - Lille. Niezwykle cenną bramkę w 12. minucie zdobył Koreańczyk Chu Young Park.

Lille od 39. minuty grał w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho. W pokonanej drużynie w 82. minucie na boisko wszedł pomocnik reprezentacji Polski Ludovic Obraniak.

Dzięki temu zwycięstwu Monaco wydostało się ze strefy spadkowej kosztem właśnie Auxerre. Drużyna Dudki i Jelenia zajmuje 18. miejsce. W  dolnej części tabeli jest jednak niezwykle gęsto, bo do 11. Toulousy traci tylko trzy punkty.

Lille pozostało liderem. Nad drugim Olympique Marsylia ma cztery punkty przewagi, ale rywale rozegrali o jeden mecz mniej.

W sobotę do niespodzianki doszło także w Bordeaux, gdzie gospodarze zaledwie bezbramkowo zremisowali z najsłabszą drużyną rozgrywek Arles-Avignon.