Tryumf w LM nie dla Abramowicza

Tryumf w LM nie dla Abramowicza

Manchester United pokonał Chelsea Londyn 2:1 (1:0) w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów i wywalczył awans. Pierwsze spotkanie również zakończyło się zwycięstwem tej drużyny - wówczas zespół z Manchesteru wygrał 1:0.
Bohaterem pierwszej połowy 160. meczu obu drużyn w historii był napastnik MU Javier Hernandez. W 26. minucie Meksykanin trafił głową do bramki Chelsea, ale sędzia nie uznał gola, odgwizdując pozycję spaloną. Co się jednak odwlecze... Tuż przed przerwą Hernandez wykorzystał dokładnie podanie doświadczonego Ryana Giggsa (efektowna akcja Walijczyka, który wbiegł w pole karne) i niemal z linii bramkowej kopnął pod poprzeczkę.

W 70. minucie sytuacja Chelsea stała się jeszcze trudniejsza. Czerwoną kartkę (drugą żółtą) zobaczył wówczas Brazylijczyk Ramires. Mimo gry w osłabieniu Didier Drogba doprowadził w 77. minucie do wyrównania, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy Edwinem van der Sarem. Radość Chelsea trwała jednak... kilkadziesiąt sekund. Chwilę po wznowieniu gry i szybkiej akcji MU niepilnowany z lewej strony Park Ji-Sung przesądził o losach rywalizacji.

Kibice londyńczyków w dalszym ciągu czekają na przełamanie się Fernando Torresa. Sprowadzony w styczniu za ok. 50 mln funtów Hiszpan nie zdobył dotąd żadnej bramki dla "The Blues". We wtorek znów zagrał słabo i został zmieniony w przerwie. Tymczasem Manchester United ma coraz większe szanse na potrójną koroną w tym sezonie. Podopieczni Aleksa Fergusona grają jeszcze w półfinale Pucharu Anglii, a w rodzimej ekstraklasie są zdecydowanym liderem.

Manchester United - Chelsea Londyn 2:1 (1:0)

Bramki: dla Manchesteru - Javier Hernandez (43), Park Ji-Sung (77); dla Chelsea - Didier Drogba (77).

Czerwona kartka: Ramires (70, Chelsea - za drugą żółtą).

Sędziował: Olegario Benquerenca (Portugalia).

Pierwszy mecz: 1:0 dla Manchesteru United. Awans: MU.

Manchester United: Edwin van der Sar - John O'Shea, Nemanja Vidic, Rio Ferdinand, Patrice Evra - Nani (75-Antonio Valencia), Michael Carrick, Ryan Giggs, Park Ji-sung - Javier Hernandez, Wayne Rooney.

Chelsea: Petr Cech - Branislav Ivanovic, Alex (82-Paulo Ferreira), John Terry, Ashley Cole - Ramires, Frank Lampard, Michael Essien - Nicolas Anelka (61-Salomon Kalou), Fernando Torres (46-Didier Drogba), Florent Malouda.