Lewandowski strzela, Borussia mistrzem

Piłkarze Borussii Dortmund wywalczyli siódmy w historii tytuł mistrza Niemiec. W 32. kolejce Bundesligi pokonali u siebie FC Nuernberg 2:0, a jednego z goli zdobył Robert Lewandowski. Dwie kolejki przed końcem o osiem punktów wyprzedzają Bayer Leverkusen.
Były napastnik Znicza Pruszków i Lecha Poznań trafił do siatki rywali w 43. minucie, zdobywając swoją ósmą bramkę w sezonie. Z trójki Polaków w barwach Borussii całe spotkanie rozegrał tylko Łukasz Piszczek. Lewandowski został w 78. minucie zmieniony przez Jakuba Błaszczykowskiego.

Przed 32. kolejką w walce o mistrzostwo kraju liczył się jeszcze Bayer Leverkusen, który tracił do Borussii pięć punktów, ale w sobotę przegrał na wyjeździe z FC Koeln 0:2. Od 85. minuty w barwach gospodarzy grał Adam Matuszczyk, a Sławomira Peszki zabrakło z powodu kontuzji.

Po raz ostatni Borussia świętowała mistrzowski tytuł w 2002 roku. To pierwszy przypadek, gdy trzech polskich piłkarzy zdobyło jednocześnie tytuł w Bundeslidze. Wcześniej tylko dwóch zawodników znad Wisły - na dodatek w różnym czasie - mogło pochwalić się takim trofeum. W 2000 roku Sławomir Wojciechowski zdobył tytuł z Bayernem Monachium. Z kolei dziewięć lat później najlepszy w Niemczech okazał się VfL Wolfsburg, w barwach którego występował Jacek Krzynówek. Wprawdzie odszedł z klubu na półmetku rozgrywek (trafił zimą do Hannoveru), jednak w rundzie jesiennej zdążył rozegrać cztery mecze w barwach "Wilków".