Gollob zaczął od podium

Gollob zaczął od podium

Duńczyk Nicki Pedersen wygrał w Lesznie żużlową Grand Prix Europy, pierwszą eliminację indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.
Drugie miejsce zajął broniący tytułu Tomasz Gollob, trzecie Rosjanin Emil Sajfutdinow, a czwarte Jarosław Hampel. Kolejny turniej GP odbędzie się 14 maja w Goeteborgu.

Wyniki:

   pierwszy półfinał
1. Jarosław Hampel (Polska)
2. Emil Sajfutdinow (Rosja)
3. Greg Hancock (USA)
4. Rune Holta (Polska)

   drugi półfinał
1. Tomasz Gollob (Polska)
2. Nicki Pedersen (Dania)
3. Kenneth Bjerre (Dania)
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) - upadek, wykluczenie

   finał
1. Nicki Pedersen (Dania)
2. Tomasz Gollob (Polska)
3. Emil Sajfutdinow (Rosja)
4. Jarosław Hampel (Polska)

Końcowa klasyfikacja GP w Lesznie:
 1. Nicki Pedersen (Dania)         17 (1,2,3,2,1,2,6)
 2. Tomasz Gollob (Polska)        18 (3,w,3,2,3,3,4)
 3. Emil Sajfutdinow (Rosja)       14 (3,3,2,1,1,2,2)
 4. Jarosław Hampel (Polska)      12 (1,1,1,3,3,3,0)
 5. Greg Hancock (USA)            14 (2,3,3,3,2,1)
 6. Fredrik Lindgren (Szwecja)    11 (1,3,2,2,3,w)
 7. Kenneth Bjerre (Dania)         10 (w,3,1,3,2,1)
 8. Rune Holta (Polska)              9 (2,2,1,1,3,0)
 9. Chris Holder (Australia)         9 (2,1,2,2,2)
10. Janusz Kołodziej (Polska)      8 (3,0,2,3,w)
11. Chris Harris (Wielka Brytania) 7 (0,1,3,1,2)
12. Jason Crump (Australia)        5 (3,2,0,0,0)
13. Andreas Jonsson (Szwecja)   5 (0,2,1,1,1)
14. Damian Baliński (Polska)        4 (2,1,0,w,1)
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 1 (1,0,0,0,0)
16. Artiom Łaguta (Rosja)           0 (0,0,0,0,0)

Klasyfikacja generalna MŚ:

1. Tomasz Gollob (Polska) 18 pkt
2. Nicki Pedersen (Dania) 17
3. Greg Hancock (USA) 14
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) 14
5. Jarosław Hampel (Polska) 12
6. Fredrik Lindgren (Szwecja) 11
7. Kenneth Bjerre (Dania) 10
8. Rune Holta (Polska) 9
9. Chris Holder (Australia) 9
10. Janusz Kołodziej (Polska) 8
11. Chris Harris (Wielka Brytania) 7
12. Jason Crump (Australia) 5
13 . Andreas Jonsson (Szwecja) 5
14. Damian Baliński (Polska) 4
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 1
16. Artiom Łaguta (Rosja) 0


Pozostałe turnieje GP:
14 maja - Goeteborg (Szwecja)
28 maja - Praga (Czechy)
11 czerwca - Kopenhaga (Dania)
25 czerwca - Cardiff (W. Brytania)
30 lipca - Terenzano (Włochy)
13 sierpnia - Malilla (Szwecja)
27 sierpnia - Toruń (Polska)
10 września - Vojens (Dania)
24 września - Gorican (Chorwacja)
8 października - Gorzów Wlkp. (Polska)

zew, PAP

Czytaj także

 0