Asysta Dudki - Auxerre zmienia lidera ligi francuskiej

Asysta Dudki - Auxerre zmienia lidera ligi francuskiej

Piłkarze Auxerre niespodziewanie zremisowali na wyjeździe 1:1 z dotychczasowym liderem Olympique Marsylia w 33. kolejce francuskiej ekstraklasy. Taki wynik zepchnął drużynę OM z pierwszego miejsca w tabeli. Asystę przy wyrównującej bramce zaliczył pomocnik Auxerre Dariusz Dudka.
Walczący o utrzymanie zawodnicy Jeana Fernandeza byli skazywani na porażkę w spotkaniu z mistrzem kraju, który na dodatek kilka dni wcześniej odzyskał pierwsze miejsce w tabeli. W 56. minucie sytuacja gości stała się jeszcze gorsza, gdy do siatki Auxerre trafił piłkarz OM i reprezentacji Francji Mathieu Valbuena. Taki wynik nie podłamał jednak drużyny Jeana Fernandeza. W 77. minucie Koreańczyk Jung Jo-gook wykorzystał podanie Dudki i doprowadził do wyrównania.

Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie, podobnie jak napastnik Auxerre Ireneusz Jeleń. Dzięki remisowi najbardziej "polski" zespół we Francji awansował na 14. miejsce w tabeli.

Strata punktów może być natomiast kosztowna dla Olympique. Mistrzowie Francji znów oddali pozycję lidera na rzecz Lille, które w sobotę rozgromiło 5:0 outsidera rozgrywek AC Arles-Avignon. Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Ludovic Obraniak.