Dudka i Jeleń zwiększyli szansę na uniknięcie spadku

Dudka i Jeleń zwiększyli szansę na uniknięcie spadku

Piłkarze Auxerre wygrali u siebie 1:0 z Montpellier w 34. kolejce francuskiej ekstraklasy i tym samym znacznie przybliżyli się do utrzymania. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Dariusz Dudka. Ireneusz Jeleń przebywał na boisku do 75. minuty.
Triumf zawodnikom Jeana Fernandeza zapewnił w 79. minucie francuski napastnik Roy Contout.

Dzięki zwycięstwu najbardziej "polski" zespół we Francji awansował na 12. miejsce w tabeli i ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

W innym sobotnim spotkaniu Sochaux wygrało na wyjeździe 4:0 z Girondins Bordeaux. Jedną z bramek, w 11. minucie, zdobył ubiegający się o polski paszport i deklarujący chęć gry w reprezentacji Franciszka Smudy Damien Perquis.