Borussia górą, Eintracht spada z ligi

Borussia górą, Eintracht spada z ligi

Po raz czwarty w historii piłkarze Eintrachtu Frankfurt spadli do niemieckiej drugiej ligi. W meczu ostatniej kolejki sezonu 2010/11 przegrali w Dortmundzie z Borussią 1:3.
Eintracht, by liczyć na utrzymanie, musiał pokonać szykującą się do mistrzowskiej fety Borussię i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia na innych stadionach. Goście prowadzili od 46. minuty po strzale Sebastiana Rode, jednak później piłkarze trenera Juergena Kloppa zdobyli trzy bramki: dwie Paragwajczyk Lucas Barrios i jedną po trafieniu samobójczym. Mogli jeszcze więcej, ale świetnie dysponowany był bramkarz Eintrachtu Ralf Faechrmann, który obronił dwa rzuty karne, wykonywane przez Barriosa i Brazylijczyka Dede.

W ekipie z Dortmundu od pierwszego gwizdka sędziego zagrało trzech Polaków. Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski zostali na boisku do końca spotkania, a Jakuba Błaszczykowskiego w 87. minucie zmienił Japończyk Shinji Kagawa, który z powodu kontuzji pauzował przez całą rundę wiosenną. Piszczek i Lewandowski zaliczyli asysty, odpowiednio przy pierwszym i trzecim golu dla Borussii. Eintracht, który wiosną zdobył osiem punktów, dołączył do FC St. Pauli. Poprzednio zespół z Frankfurtu spadł do drugiej ligi w latach 1996, 2001 i 2004.

W barażach o utrzymanie zagra Borussia Moenchengldbach, która w ostatniej kolejce zremisowała w Hamburgu z HSV 1:1. Miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów, obok Borussii Dortmund, zapewnił sobie Bayer Leverkusen (1:0 z SC Freiburg). W kwalifikacjach tych rozgrywek wystąpi natomiast Bayern Monachium (2:1 z VfB Stuttgart). Jednego z goli dla ekipy z Bawarii uzyskał Mario Gomez, który z 28 bramkami został królem strzelców. W kwalifikacjach Ligi Europejskiej zagrają Hannover 96 i FSV Mainz 05.

Mario Gomez z Bayernu Monachium z dorobkiem 28 goli zdobył koronę króla strzelców niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej w sezonie 2010/11. Robert Lewandowski z Borussii Dortmund zdobył osiem bramek.