Jagiellonia odpadła z Ligi Europejskiej

Jagiellonia odpadła z Ligi Europejskiej

W meczu rewanżowym pierwszej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej Irtysz Pawłodar pokonał w czwartek w Kazachstanie Jagiellonię Białystok 2:0 (2:0). W pierwszym meczu polski zespół wygrał 1:0, ale to nie wystarczyło, aby awansować do drugiej rundy.
Piłkarze Jagiellonii Białystok nie potrafili obronić jednobramkowej przewagi z pierwszego meczu i już po pierwszej rundzie pożegnali się z rozgrywkami Ligi Europejskiej. Goście rozpoczęli z dużym animuszem: w drugiej minucie Czarnogórzec Ermin Seratlić trafił w poprzeczkę. Potem było już znacznie gorzej, bo zespół z Białegostoku do przerwy nie potrafił poważnie zagrozić bramce rywala. Coraz groźniej atakowali natomiast gospodarze.

Zdecydowane ataki przyniosły efekt w końcówce pierwszej połowy. W 37. minucie Predrag Govedarica przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a do piłki dopadł Mamoutou Coulibaly i z bliskiej odległości pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Sześć minut później polski bramkarz po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki, bo precyzyjnym strzałem z dystansu zaskoczył go Gleb Malcew.

Po przerwie w zespole "Jagi" pojawili się Marcin Burkhardt i strzelec jedynego gola z pierwszego meczu Tomasz Frankowski. Nieco ożywiło to grę polskiego zespołu, ale nie dało wymiernego efektu. Trener Jagiellonii Michał Probierz może mieć natomiast sporo pretensji do sprowadzonego latem z Zagłębia Lubin Dawida Plizgi. W 74. minucie pomocnik doszedł do dośrodkowania Tomasza Kupisza, ale z pięciu metrów strzelił nad bramką. 11 minut później z podobnej odległości Plizga nie potrafił pokonać bramkarza Irtyszu, który instynktownie obronił jego strzał.

Irtysz Pawłodar - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mamoutou Coulibaly (37), 2:0 Gleb Malcew (43).

Żółte kartki: Jagiellonia – Ermin Seratlić. Irtysz – Aleksandr Kuczma.

Sędzia: Alain Bieri (Szwajcaria). Widzów: ok. 9 000.

Irtysz Pawłodar: Anton Cyrin - Aleksandr Kuczma, Mamoutou Coulibaly, Władisław Czernyszow, Aleksiej Danajew - Eduard Siergijenko, Siergiej Iwanow, Predrag Govedarica, Georgi Daskałow (Milan Nikolić, 79), Konstantin Zariecznyj (Fiodor Siminidi, 90) - Gleb Malcew (Murat Tleszew, 62).

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Grzegorz Bartczak (El Mehdi Sidqy, 56), Andrius Skerla, Thiago Rangel, Alexis Norambuena - Tomasz Kupisz, Hermes (Marcin Burkhardt, 46), Rafał Grzyb, Dawid Plizga, Ermin Seratlić - Maycon (Tomasz Frankowski, 46).