43 tenisistów zarobiło więcej niż Kubot

43 tenisistów zarobiło więcej niż Kubot

Łukasz Kubot wygrał na korcie od stycznia 437 883 dolarów, co daje mu 44. miejsce na liście najbogatszych tenisistów tego sezonu. Jako ósmy granicę miliona dolarów przekroczył Hiszpan Nicolas Almagro - o 35 652 dol. Prowadzi Serb Novak Djokovic 7 608 673 dol.
Almagro w ubiegłym tygodniu dotarł do finału turnieju ATP Tour w  Hamburgu (z pulą nagród 1,115 mln euro). Dzięki temu awansował na ósme miejsce w klasyfikacji, przed Czecha Tomasa Berdycha. Jego niedzielny pogromca Francuz Gilles Simon, z dorobkiem 909 853 dol., przesunął się na dziesiątą pozycję.

Djokovic wciąż odpoczywa po triumfie w Wimbledonie, który był jego drugim sukcesem w tegorocznym Wielkim Szlemie, po styczniowym Australian Open. Wygrał poza tym cztery imprezy rangi ATP Masters 100 w Indian Wells, Miami, Madrycie i Rzymie, a także turnieje ATP w Dubaju i  rodzinnym Belgradzie.

"Djoko" wygrał dotychczas 48 spotkań, poniósł jedną porażkę - ze Szwajcarem Rogerem Federerem w półfinale wielkoszlemowego Roland Garros, gdzie triumfował Hiszpan Rafael Nadal. Właśnie tenisista z  Majorki jest drugi na "liście płac" z dorobkiem 5 250 169 dol. Trzecie miejsce zajmuje Federer - 2 502 919.