Omar Diaz zapewnia Śląskowi trzy punkty. Legia lepsza od Górnika

Omar Diaz zapewnia Śląskowi trzy punkty. Legia lepsza od Górnika

Ruch Chorzów przegrał na własnym boisku 0:1 ze Śląskiem Wrocław w meczu drugiej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. W drugim piątkowym meczu Legia Warszawa pokonała Górnika Zabrze 3:1 po dwóch bramkach Daniela Ljuboji i jednym trafieniu Miroslava Radovicia. Bramkę dla Górnika strzelił Tomasz Zahorski.
Szkoleniowiec gospodarzy Waldemar Fornalik spodziewał się, że dla rywali mecz będzie generalną próbą przed czekającym wrocławian pojedynkiem czwartej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z  rumuńskim Rapidem Bukareszt. Jeśli tak było, to sympatycy Śląska nie mogą być zupełnie spokojni. W pierwszej połowie kibice i siedzący na trybunach selekcjoner kadry narodowej Franciszek Smuda długo mieli prawo się czuć rozczarowani. Nie było strzałów, groźnych akcji. Widowisko ożywili w 35 minucie Sebastian Mila i Marek Wasiluk. Pierwszy centrował z rzutu rożnego, drugi był blisko pokonania chorzowskiego bramkarza. Matko Perdijic jeszcze dobrze nie ochłonął po tej interwencji, a  już bronił uderzenie własnego obrońcy, Rafała Grodzickiego. Prowadzenie "Niebieskim" mógł zapewnić przed przerwą Marcin Malinowski. Po jego silnym uderzeniu piłka przeleciała obok słupka.

Po przerwie gospodarze starali się "zagęścić" środek boiska, utrudniając podopiecznym trenera Oresta Lenczyka rozwinięcie akcji ofensywnych i sami szukali okazji do "zatrudnienia" Mariana Kelemena. Wrocławianie rzadko gościli w okolicach pola karnego rywala, ale "jokerem" w ich ekipie okazał się rezerwowy napastnik Cristian Diaz. Argentyńczyk z zimną krwią wykorzystał podanie Sebastiana Mili i technicznym strzałem w 88 minucie mieścił piłkę w siatce.