Gwiazdy TVN pokonały polityków

Wynikiem 2:1 dla drużyny TVN zakończył się w niedzielę charytatywny Mecz Gwiazd Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Na warszawskiej Pepsi Arenie po raz czwarty zmierzyły się ze sobą drużyny polityków i gwiazd stacji.

Na trybunach zasiadło ponad 30 tys. widzów. Pieniądze zebrane ze  sprzedaży biletów oraz sms-ów, wysyłanych przez widzów podczas meczu, przeznaczone będą na remont Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka. Jest to kolejny projekt Fundacji TVN "Nie jesteś sam", która tym meczem uczciła swoje 10-lecie. - Przez 10 lat swojej działalności fundacja zebrała 140 mln złotych, ma pod swoimi skrzydłami 11 tys. podopiecznych - podkreśliła prezes fundacji Bożena Walter.

Pierwsza bramka padła po 15 minutach meczu, strzelił ją lider zespołu Pectus Tomasz Szczepanik. Był to jedyny gol w pierwszej połowie spotkania, w którym sędziował m.in. Jerzy Dudek. Wyrównująca bramka padła w pierwszych minutach drugiej połowy. Po  podaniu posła PO Romana Koseckiego gola dla reprezentacji parlamentarzystów zdobył Andrzej Biernat (PO). Na dwie minuty przed końcem meczu padła zwycięska bramka dla drużyny TVN. Zdobywcą gola był rzecznik prasowy Legii Michał Kocięba. - To była wspaniała przygoda, bardzo dobry mecz. Za rok będzie rewanż - powiedział po spotkaniu marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO).

Drużynę TVN trenował Dariusz Rycaj, zagrali m.in.: prezes TVN Piotr Walter (kapitan), prezes Onet.pl Łukasz Wejchert, aktorzy Paweł Małaszyński, Bartek Kasprzykowski, Maciej Stuhr, Jakub Wesołowski; Sebastian Wątroba i Maciej Dębosz z "W11" oraz Maciej Friedek z serialu "Detektywi" . W drużynie polityków trenowanej przez Michała Probierza zagrali m.in: marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (kapitan), poseł Antoni Mężydło (PO), prezydencki minister Sławomir Nowak. Z Prawa i Sprawiedliwości zagrali eurodeputowany Jacek Kurski, posłowie Kazimierz Matuszny i Adam Hofman. Największą gwiazdą reprezentacji okazał się poseł SLD Ryszard Kalisz. Każde jego wyjście nagradzane było owacjami. PSL reprezentowali minister rolnictwa Marek Sawicki i poseł Janusz Piechociński. Z PJN zagrali m.in.: posłowie Paweł Poncyliusz i Tomasz Dudziński.

Był to czwarty mecz charytatywny, w którym zagrali politycy i gwiazdy TVN. W 2007 r. spotkanie obu zespołów zakończyło się zwycięstwem drużyny polityków wynikiem 3:0. Rok później odbył się rewanż i puchar otrzymała reprezentacja TVN, wygrywając 3:1. Zeszłoroczny mecz zakończył się remisem. W tym roku ponownie zwyciężyła drużyna TVN. Nagrodą był ważący 12 kilogramów Puchar Fundacji TVN w kształcie serca wręczony drużynie przez Bożenę Walter zaraz po meczu.