Pierwszy gol Obraniaka w Lille

Pierwszy gol Obraniaka w Lille

Ludovic Obraniak strzelił pierwszego gola dla Lille w tym sezonie w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu ekstraklasy francuskiej z Saint Etienne. Piłkarz reprezentacji Polski ustalił wynik spotkania w 86. minucie. Asystował mu Anglik Joe Cole.
Do przerwy prowadzili gospodarze po samobójczym trafieniu Czecha Davida Rozehnala. Obraniak pojawił się na boisku w 52. minucie, zastępując Benoit Pedrettiego. Oprócz bramki, wykazał się asystą przy pierwszym golu dla gości, którego zdobył Belg Eden Hazard. Ireneusz Jeleń nie znalazł się w składzie meczowym Lille.

Obrońca Sochaux Damien Perquis, który we wtorek zadebiutował w reprezentacji Polski przeciwko Niemcom, grał przez 67 minut i dostał żółtą kartkę w meczu z Lorient (1:1). Z kolei Auxerre Dariusza Dudki zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Nancy.

W tabeli Lille zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 10 pkt w pięciu meczach. O jeden punkt lepszy jest Olympique Lyon, który w sobotę wygrał w Dijon 2:1. Sochaux plasuje się na piątej pozycji - 8 pkt.