Polska młodzieżówka zremisowała z Portugalią

Polska młodzieżówka zremisowała z Portugalią

Polska reprezentacja zremisowała w Rio Maior z Portugalią 1:1 (1:1) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21. W tabeli grupy 6 podopieczni trenera Stefana Majewskiego zajmują drugie miejsce.

Bramkę dla Polski zdobył w 36 minucie Michał Kucharczyk. Wcześniej gola dla Portugalii strzelił Pedro Mendes. W 45 minucie czerwoną kartką za faul ukarany został bramkarz Filip Kurto. Zastępujący go Łukasz Skorupski obronił rzut karny.

Biało-czerwoni pokonali we wcześniejszych meczac Albanię 3:0 i ulegli Rosji 0:2. Do kolejnej rundy eliminacji awansują zwycięzcy 10 grup i cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc. Utworzą one łącznie siedem par, których triumfatorzy zakwalifikują się do turnieju finałowego w Izraelu.