Polacy dojechali do finału

Polacy dojechali do finału

Polscy żużlowcy wygrali w Eastbourne (Anglia) trzeci turniej półfinałowy Drużynowego PŚ i awansowali do finału (10 sierpnia w Peterborough w W. Brytanii).
Polacy, broniący srebrnego medalu wywalczonego w ubiegłym roku we Wrocławiu, zdobyli 57 pkt i pokonali Amerykanów - 49 pkt, Rosjan - 24 pkt i Słoweńców - 19 pkt. W polskiej ekipie najlepiej spisał się Jarosław Hampel, który zdobył 14 pkt.
Wcześniej awans do finału DPŚ zapewnili sobie Australijczycy i Szwedzi.
Zwycięzcy każdego z turniejów bezpośrednio awansują do finału w Peterborough. Zespoły z drugich miejsc i dwa z trzecich (z najlepszym dorobkiem punktowym) spotkają się 8 sierpnia w turnieju barażowym. Dwie pierwsze drużyny z tych zawodów również zakwalifikują się do finału.
Drużynowy Puchar Świata zastąpił drużynowe mistrzostwa świata. Jego pierwszą edycję, która odbyła się w Polsce, wygrali Australijczycy.
Wyniki:
1. Polska (Jarosław Hampel 14, Piotr Protasiewicz 13, Grzegorz Walasek 12, Krzysztof Cegielski 11, Tomasz Gollob 7) 57 pkt
2. USA (Greg Hancock 17, Billy Hamill 11, Billy Janniro 11, Brent Werner 8, Ryan Fisher 2) 49 3. Rosja (Roman Poważny 8, Siergiej Darkin 8, Denis Saifutdinow 5, Siergiej Kuzin 2, Eduard Szaichullin 1) 24
4. Słowenia (Izaak Santej 6, Jernej Kolenko 6, Matej Zagar 5, Denis Stojs 1, Ales Dolinar 1) 19

Program DPŚ:
8 sierpnia, Peterborough - turniej barażowy: Dania, Finlandia, USA, W. Brytania, Czechy
10 sierpnia, Peterborough - finał: Australia, Szwecja, Polska i dwie najlepsze drużyny z turnieju barażowego