A teraz Legia z Barceloną

A teraz Legia z Barceloną

W rewanżowym meczu II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Legia Warszawa zremisowała z Vardarem Skopje 1-1 i awansowała do III rundy, w której zmierzy się z Barceloną.
Legia Warszawa - Vardar Skopje 1-1 (1-0): Cezary Kucharski 33 - da Costa Oliveira 51. Sędziował Dick van Egmond (Holandia). Żółta kartka: Mile Dimon (Vardar). Widzów 5600.
Legia: Stanew - Dudek, Jóźwiak, Omeljańczuk - Szala, Majewski, Vukovic, Magiera (83-Zganiacz), Kiełbowicz (68-Wróblewski) - Yahaya (46-Svitlica), Kucharski.
Vardar: Jovsev - Veselinovski, Vasovski, Janev (61-Georgievski), Dimov, Zaharievski, Nacevski, Ristovski, Simonovski, Elmazovski (83-Radovic), da Costa Oliveira.
Piłkarze Legii, po zwycięstwie w pierwszym meczu 3-1, byli zdecydowanym faworytem w rewanżu i nie mieli większych problemów z awansem, mimo że nie zachwycili. Być może raczej pewny awans do trzeciej rundy tej fazy Ligi Mistrzów, jak i perspektywa konfrontacji ze słynną Barceloną, nieco uśpiła legionistów grających w pierwszych 30 minutach bardzo przeciętnie, popełniających wiele błędów.
Początek meczu był bardzo spokojny z obu stron. Legia grała uważnie w obronie, starając się agresywną postawą przechwytywać piłkę na połowie rywala i stwarzać zagrożenie pod bramką gości. Sytuacji podbramkowych było jednak jak na lekarstwo. Po kwadransie gry Cezary Kucharski "wystawił" na 16. metrze piłkę Aleksandarowi Vukovicowi, jednak strzał jugosłowiańskiego pomocnika został zablokowany. Nieporadnością pod bramką Vardaru wyróżniał się Moussa Yahaya, którego zejścia z boiska kibica zaczęli domagać się od trenera Dragomira Okuki już po kilkunastu minutach meczu.
Na pewno z postawy warszawskiej drużyny nie mogli być zadowoleni obserwujący to spotkanie trener reprezentacji Polski Zbigniew Boniek i jego asystent Stefan Majewski. W zupełnie innych nastrojach byli zapewne wysłannicy Barcelony...
Piłkarze z Macedonii od początku spotkania sprawiali wrażenie jakby nie wierzyli w możliwość odniesienia zwycięstwa 3-0, dającego im awans do kolejnej rundy. Pierwszy strzał na bramkę Radostina Stanewa oddali w 21. minucie (da Costa Oliveira), ale był on bardzo niecelny. Cztery minuty później w polu karnym bardzo przytomnie zachował się Dejan Ristovski, który "zakręcił" Dariuszem Dudkiem i był bliski pokonania bułgarskiego bramkarza Legii.
W 33. minucie do przodu zdecydował się wyjść Siergiej Omeljańczuk, bohater meczu ligowego z Groclinem (w ostatniej minucie strzelił bramkę na 3-3). Białoruski obrońca został sfaulowany przed polem karnym, a bardzo dobrze wykonany rzut wolny przyniósł bramkę Legii. Po dośrodkowaniu Tomasza Kiełbowicza piłkę sprytnie zagrał Dudek, a formalności dopełnił Kucharski.
II połowa rozpoczęła się bardzo pomyślnie dla gości. W 51. minucie najlepszy w zespole Varderu Oliveira w łatwy sposób ograł Dudka i Jóźwiaka i nie miał problemu z pokonaniem Stanewa. Zaniepokojony takim obrotem sprawy trener Okuka do pilnowania Brazylijczyka desygnował Omeljańczuka, a na lewą stronę obrony przeszedł Dudek. W 65. minucie nieprzeciętnymi umiejętnościami i ambicją wykazał się Vukovic, który na środku boiska dwukrotnie wślizgami odebrał piłkę, poprowadził ją kilkanaście metrów i przytomnie zagrał do podbiegającego Kucharskiego, ten jednak w pełnym biegu nie zdołał pokonać bramkarza rywali, Gogo Jovseva.
Sporo strachu napędził legionistom w 74. minucie Ristovski, po którego strzale piłka musnęła poprzeczkę. W ostatnich minutach widać było, że obie strony wyraźnie czekają na końcowy gwizdek, utrzymując remis z zadowoleniem.

Bielszina Bobrujsk - Maccabi Hajfa 0-1 (0-1): Nenad Pralija 7-karny. Widzów: 300. Pierwszy mecz 4-0 dla Maccabi, awans - Maccabi Hajfa.
Piunik Erewan - Dynamo Kijów 2-2 (1-2): Artavaz Karamjan 30, Arman Karamjan 60 - Maksim Szackich 8, Oleksander Melaszczenko 28. Widzów: 14 000. Pierwszy mecz 4-0 dla Dynama, awans - Dynamo Kijów.
Torpedo Kutaisi - Sparta Praga 1-2 (1-1): - Zurab Ionanidze 33 - Lukas Zelenka 41, Jiri Novotny 57. Widzów: 4 tys. Pierwszy mecz 3-0 dla Sparty, awans - Sparta Praga.
Grazer AK - Sherif Tyraspol 2-0 (0-0): Gregor Poetscher 58, Mario Bazina 89-karny. Widzów: 4350. Pierwszy mecz 4-1 dla Grazer AK, awans - Grazer AK.
Apoel Limassol - NK Maribor 4-2 (2-1): Costas Malekkos 33-karny, Marios Elia 45, Constantinos Charalambides 57, Demetris Daskalakis 69 - Samir Duro 31-karny, 82. Czerwona kartka: Marios Agathocleous (Apoel, 38). Widzów: 12 tys. Pierwszy mecz - 2-1 dla Mariboru, awans - Apoel Limassol.
Lewski Sofia - Skonto Ryga 2-0 (2-0): Georgi Chilikow 12, Sasa Simonowic 31. Widzów: 15 tys. Pierwszy mecz 0-0, awans - Lewski Sofia.
FC Basel - MSK Żilina 3-0 (2-0): Christian Giminez 12, 50, Murat Yakin 23. Pierwszy mecz 1-1, awans - FC Basel.
Dinamo Bukareszt - Club Bruges 0-1 (0-1): Rune Lange 18. Widzów: 10 tys. Pierwszy mecz 3-1 dla Club Bruges, awans - Club Bruges.
Hibernians Paola - Boavista Porto 3-3 (1-3): Adrian Mifsud 32, 58-karny, Ndubisi Chuknere 55 - Liberato Jocivalter 28, Luiz Claudio 38, Paolo Turra 40. Widzów: 2,5 tys. Pierwszy mecz 4-0 dla Boavisty, awans - Boavista Porto.