Srebro Kamili, brąz "Janka"

Kamila Skolimowska zdobyła srebrny medal w rzucie młotem, a Paweł Januszewski brązowy w biegu na 400 m ppł. na lekkoatletycznych ME w Monachium.
Mistrzyni olimpijska z Sydney uzyskała wynik 72,46 m - o 14 cm gorszy od rekordu Polski. Zwyciężyła Rosjanka Olga Kuzienkowa - 72,94 m.
Przez dłuższy czas Polka zajmowała 3. miejsce, ustępując także Francuzce Manueli Montebrun - 72,04 m. W IV kolejce Skolimowska rozkręciła już młot, ale wyhamowała go i na 7 s przed upływem dozwolonego czasu zakręciła nim po raz drugi, uzyskując 72,46 i obejmując prowadzenie, gdyż Kuzienkowa miała w tym momencie 72,30. Rosjanka jednak w następnym rzucie przebiła Polkę - 72,94. Ponadto Kuzienkowa w dwóch ostatnich kolejkach miała jeszcze rzuty na odległości 72,89 i 72,71.
Zdecydowane zwycięstwo na 400 m ppł. odniósł Francuz Stephane Diagana w czasie 47,58 s. Drugie miejsce zajął Czech Jiri Muzik - 48,43, a trzecie - Januszewski z wynikiem 48,46 s.
Rosjanka Swietłana Fieofanowa zdobyła tytuł mistrzyni Europy w skoku o tyczce z rezultatem 4,60 m. Srebrny medal zdobyła jej rodaczka Jelena Isinbajewa - 4,55, a brązowy - Niemka Yvonne Buschbaum - 4,50 m. Anna Rogowska z wynikiem 4,30 zajęła siódme miejsce.
Marcin Urbaś (Warszawianka) i Marcin Jędrusiński (Olimpia Poznań) wystąpią w finałowym biegu na 200 m. Jędrusiński wygrał pierwszy półfinał w czasie 20,46 s, a Urbaś był trzeci w drugim biegu z wynikiem 20,60 s.
Najlepszy rezultat półfinałów uzyskał mistrz olimpijski na tym dystansie Grek Konstantinos Kenteris - 20,18 s.
Grek Konstantinos Kenteris wygrał finałowy bieg na 200 m z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie - 19,85 s. Mistrz olimpijski i świata wyprzedził reprezentanta Portugalii, Nigeryjczyka Francisa Obikwelu - 20,21 i Brytyjczyka Marlona Devonisha - 20,24. Marcin Jędrusiński zajął piąte miejsce, bijąc wynikiem 20,31 rekord życiowy, a Marcin Urbaś nie ukończył rywalizacji.
Francuzka Muriel Hurtis zwyciężyła w biegu na 200 m, uzyskując czas 22,43 s. Drugie miejsce zajęła Belgijka Kim Gevaert - 22,53, a trzecie - Włoszka Manuela Levorato - 22,75.
Brytyjczyk Steve Backley zdobył 4. z rzędu tytuł mistrza Europy w rzucie oszczepem, osiągając 88,54 m. Srebrny medal zdobył Rosjanin Siergiej Makarow - 88,05, a brązowy - Niemiec Borys Henry - 85,33 m. Siódme miejsce zajął Dariusz Trafas z wynikiem 80,37. Do ośmioosobowego wąskiego finału nie zakwalifikował się rekordzista świata i trzykrotny mistrz olimpijski oraz trzykrotny mistrz świata Czech Jan Żelezny, który spalił pierwsze trzy próby.
Anna Ksok (AZS AWF Wrocław) awansowała do finału skoku wzwyż. Reprezentantka Polski znalazła się w gronie 12 zawodniczek, które pokonały poprzeczkę na wysokości 1,90 m. Ksok oddała cztery udane skoki, ale miała też jedną nieudaną próbę - na początku eliminacji na wysokości 1,78 m.
Aneta Sosnowska (Skra Warszawa) i Aurelia Trywiańska (MKL Szczecin) i nie zakwalifikowały się do finału biegu płotkarskiego na 100 m. W pierwszym półfinale Sosnowska pobiła rekord życiowy wynikiem 13,04 s, ale zajęła piąte miejsce - pierwsze, które nie było premiowane awansem. W drugim biegu półfinałowym Trywiańska była szósta z rezultatem 13,08. Najszybciej w półfinałach pobiegła czarnoskóra reprezentantka Hiszpanii, Nigeryjka Glory Alozie - 12,79.
Reprezentantka Hiszpanii Glory Alozie wygrała finałowy bieg na 100 m przez płotki. Alozie uzyskała czas 12,73 s, wyprzedzając Ukrainkę Olenę Krasowską - 12,88 oraz Bułgarkę Janę Kasową - 12,91.

Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce) awansowała do finału biegu na 1500 m w czwartym dniu ME w Monachium. W ostatnim, trzecim biegu eliminacyjnym Chojecka zajęła szóste miejsce (4.05,78). Z każdego biegu do finału kwalifikowały się po trzy najlepsze zawodniczki, a stawkę uzupełniły kolejne trzy z najlepszymi czasami, w tym Chojecka. Wynik uzyskany przez Chojecką jest gorszy o ponad 6,5 s od należącego do niej rekordu Polski (3.59,22).
Najszybsza w eliminacjach (4.04,42) była ósma zawodnika ubiegłorocznych mistrzostw świata w Edmonton, Turczynka Sureyya Ayhan.
Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice/Grupa Elite Cafe) i Grzegorz Krzosek (RTL Dami-ZTE Radom) awansowali do półfinałów biegu na 800 m. Czapiewski uzyskał czas 1.47,53 i zajął drugie miejsce w swojej serii eliminacyjnej. Natomiast Krzosek - 1.47,98 - w swoim biegu uplasował się na piątej pozycji i awansował do półfinału z 16. czasem.
Najlepszy rezultat eliminacji uzyskał Niemiec Nils Schumann - 1.46,90.
Artur Kohutek (Zawisza Bydgoszcz) awansował do półfinałów biegu na 110 m ppł. Polak wygrał swój bieg eliminacyjny, uzyskując drugi czas eliminacji - 13,49 s. W eliminacjach najszybciej pobiegł Brytyjczyk Colin Jackson - 13,41.
Olgierd Stański (AZS AWF Biała Podlaska) nie zakwalifikował się do finału rzutu dyskiem. Polak uzyskał wynik 55,64 i zajął ostatnie, 14. miejsce w swojej grupie kwalifikacyjnej. Minimum uprawniające do występu w finale wynosiło 63,00 m.

Brytyjska lekkoatletka Kelly Holmes zarzuciła Słowence Jolandzie Ceplak stosowanie niedozwolonego dopingu.
W czwartek Ceplak z ogromną przewagą nad rywalkami wygrała bieg na 800 m na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy, które odbywają się w Monachium.
"Obecnie nie ma możliwości, aby z nią wygrać. Nie można jej po prostu dogonić. Ale je biegam i rywalizuję czysto. Robię stałe postępy i bazuję tylko na możliwościach mojego organizmu" - powiedziała Holmes w czwartek wieczorem w wywiadzie dla telewizji BBC. Brytyjka zajęła na ME trzecie miejsce, ustępując Ceplak i Hiszpance Mayte Martinez.
Na konferencji prasowej po zawodach, na której Holmes się nie pojawiła, Słowenka zdecydowanie odrzuciła wszelkie zarzuty o stosowanie dopingu.
"W każdej chwili, każdego dnia i o każdej porze mogę poddać się testom dopingowym - powiedziała Ceplak. - Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że jestem czysta i nic nie biorę. Ciężko trenuję, nawet bardzo ciężko i to jest jedyne źródło moich sukcesów".
Menedżerem Ceplak jest Austriak Robert Wagner, który pomaga także Kelly Holmes.