Lewandowski i Błaszczykowski odpadli z pucharów

Lewandowski i Błaszczykowski odpadli z pucharów

Dortmund żegna się z pucharami (fot. BVB/Facebook)
Łukasz Fabiański (Arsenal) oraz Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek (wszyscy Borussia Dortmund) wystąpili w meczach 6. kolejki Ligi Mistrzów. Błaszczykowski zdobył gola w spotkaniu u siebie z Olympique Marsylia (2:3).
Pomocnik Borussii pokonał bramkarza gości sprytnym strzałem w 23. minucie po podaniu... Lewandowskiego. Obaj reprezentanci Polski, podobnie jak Piszczek, rozegrali całe spotkanie. Mimo prowadzenia 2:0 Borussia przegrała ostatecznie 2:3. Mistrzowie Niemiec zajęli ostatnie miejsce w grupie F, co oznacza, że nie wystąpią nawet w Lidze Europejskiej.

Pechowo zakończył się pierwszy w tym sezonie występ Fabiańskiego w Lidze Mistrzów. Polak doznał kontuzji kolana już w 23. minucie i po dwóch następnych minutach opuścił boisko na noszach. Jego miejsce zajął Włoch Vito Mannone. Występujący w rezerwowym składzie Arsenal przegrał na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 1:3, ale już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy F.

Liga Mistrzów - wyniki z 6 grudnia:

Grupa E

Chelsea Londyn - Valencia 3:0 (2:0)
Bramki: Didier Drogba (3, 76), Ramires Namiscento (22). Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy).

KRC Genk - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)
Bramki: dla Genk - Jelle Vossen (30); dla Bayeru - Eren Derdiyok (79). Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy).

Grupa G:

FC Porto - Zenit St. Petersburg 0:0
Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).

Apoel Nikozja - Szachtar Donieck 0:2 (0:0)
Bramki: Luiz Adriano (62), Jewhen Selezniow (78). Sędzia: Ovidiu Alin Hategan (Rumunia).

Grupa F

Borussia Dortmund - Olympique Marsylia 2:3 (2:1)
Bramki: dla Borussii - Jakub Błaszczykowski (23), Mats Hummels (32-karny); dla Olympique - Loic Remy (45+4), Andre Ayew (85), Mathieu Valbuena (87). Sędzia: Howard Webb (Anglia).

Olympiakos Pireus - Arsenal Londyn 3:1 (2:0)
Bramki: dla Olympiakosu - Rafik Djebbour (16), David Fuster (36), Francois Modesto (89); dla Arsenalu - Yossi Benayoun (57). Sędzia: Alberto Mallenco (Hiszpania).

Grupa H

Barcelona - BATE Borysów 4:0 (1:0)
Bramki: Sergi Roberto (35), Martin Montoya (60), Pedro Rodriguez (63, 88-karny). Sędzia: William Collum (Szkocja).

Viktoria Pilzno - AC Milan 2:2 (0:0)
Bramki: dla Viktorii - David Bystron (89), Michal Duris (90+3); dla Milanu - Pato (47), Robinho (48). Sędzia: Istvan Vad (Węgry).