Rekord świata z przeszkodami

Rekord świata z przeszkodami

Marokańczyk Brahim Boulami o ponad 2 s poprawił podczas mityngu Złotej Ligi w Zurychu należący do niego rekord świata w biegu na 3 km z przeszk., uzyskując wynik 7.53,17.
Poprzedni rekord wynosił 7.55,28 i był ustanowiony w Brukseli 24 sierpnia 2001 roku.
Bieg B na 400 m ppł. rozegrany podczas piątego mityngu z cyklu Złotej Ligi wygrał brązowy medalista mistrzostw Europy Paweł Januszewski - 48,65 s. Marek Plawgo zajął 4. miejsce - 49,54. W biegu A Felix Sanchez z Dominikany uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie - 47,35.
Kenijczyk Wilfred Bungei uzyskał podczas mityngu Weltklasse na stadionie Letzigrund najlepszy w tym roku wynik na świecie w biegu na 800 m - 1.43,64. Poprzedni najlepszy wynik tegorocznego sezonu należał do Wilsona Kipketera (Dania) - 1.43,76 i uzyskany był 19 lipca na mityngu Golden League w Monte Carlo.
Bungei startował w serii B, natomiast Paweł Czapiewski zajął 5. miejsce w biegu A, uzyskując wynik 1.44,35. To najlepszy w tym sezonie czas tego zawodnika, który w mistrzostwach Europy w Monachium był czwarty. Zwyciężył Kenijczyk Joseph Mutua z czasem 1.43,33 (tym samym poprawił najlepszy w br. rezultat na świecie), a drugie miejsce zajął jego rodak, reprezentujący Danię mistrz Europy Wilson Kipketer - 1.43,59.
W biegu na 1500 m Marokańczyk Hicham el Guerrouj uzyskał najlepszy w br. czas na świecie - 3.26,89, tylko o 0,89 s gorszy od własnego rekordu świata.
W sprincie na 100 m mistrz olimpijski oraz mistrz i rekordzista świata Amerykanin Maurice Greene zajął dopiero 5. miejsce z czasem 10,10 s. Wygrał jego rodak Tim Montgomery - 9,98 (w eliminacjach - 9,93, w tym samym biegu Brytyjczyk Dwain Chambers ustanowił rekord życiowy - 9,94). W biegu na 100 m wygrała Amerykanka Marion Jones - 10,88.