Kompromitacja polskich biathlonistów

(fot. Glawster/Wikipedia)
Włosi wygrali w niemieckim Oberhofie rywalizację sztafet (4x7,5 km) biathlonowego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęli Rosjanie, a trzecie Szwedzi. Reprezentacja Polski, która na ostatniej zmianie została zdublowana, zajęła 19. pozycję.
Biało-czerwoni, niemal od startu tracący dystans do czołówki, wystąpili w składzie: Krzysztof Pływaczyk, Tomasz Sikora, Adam Kwak i Łukasz Szczurek. Po trzech zmianach Polacy nie mieli na koncie karnej rundy, ale startujący jako ostatni Szczurek zaliczył trzy dodatkowe okrążenia.

Walka o pierwsze miejsce trwała niemal do końca. Po ostatnim strzelaniu świetnie spisujący się w tym elemencie Włosi mieli minimalną przewagę nad Rosjanami. Ostatecznie reprezentant Italii Lukas Hofer wyprzedził na mecie Aleksieja Wołkowa o 6,1 s. Trzeci na finiszu Szwedzi stracili do triumfatorów 32,7 s.

Niespodzianką jest czwarta lokata Niemców, startujących przed swoimi licznymi kibicami. Zmagania obserwowało w Oberhofie 19 tysięcy widzów. Inna biathlonowa potęga - Norwegia - zajęła piątą pozycję, ale w jej składzie zabrakło kilku czołowych zawodników. Na starcie nie stanęli m.in. Tarjei Boe i Ole Einar Bjoerndalen.