Clijsters w półfinale, Wozniacki zdetronizowana

Clijsters w półfinale, Wozniacki zdetronizowana

Kim Clijsters w półfinale Australian Open (fot. EPA/BARBARA WALTON/PAP)
Była liderka rankingu tenisistek Belgijka Kim Clijsters (nr 11.) zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką (3.) w pierwszym półfinale wielkoszlemowego Australian Open (pula nagród 26 mln dol. austral.). W 1/4 finału odpadła w Melbourne Agnieszka Radwańska.
Radwańska (nr 8.) przegrała z Azarenką 7:6 (7-0), 0:6, 2:6, po dwóch godzinach i minucie gry. W drugim pojedynku 1/4 finału na Rod Laver Arena broniąca tytułu Clijsters pokonała, po godzinie i 45 minutach, najwyżej rozstawioną Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 6:3, 7:6 (7-4).

Radwańska odpadła z Australian Open

Porażka Wozniacki oznacza, że w poniedziałek Dunka - po 67 tygodniach - straci prowadzenie w rankingu WTA Tour. Nową liderką może zostać Białorusinka, Czeszka Petra Kvitova (nr 2.) lub Rosjanka Maria Szarapowa (4.), w zależności od dalszych wyników uzyskanych na twardych kortach w Melbourne Park.

Kvitova w środę zmerzy się w ćwierćfinale z Włoszką Sara Errani, natomiast Szarapową w tej samej fazie czeka pojedynek z rodaczką Jewgienią Makarowa, ktora w czwartej rundzie wyeliminowała AMerykankleSerenę Williams.