Polscy siatkarze jak wino

Dwa złote i jeden brązowy medal zdobyli polscy siatkarze w World Masters Game w Melbourne. Polskę reprezentowali m.in. wychowankowie legendarnego Huberta Wagnera.
Jeszcze nigdy w historii światowych igrzysk mistrzów jeden kraj nie zdobył tylu medali w turnieju siatkówki. Polskę reprezentowały trzy drużyny - plus 40, plus 45 i plus 50 lat. W turnieju drużyn powyżej 50 roku życia członkiem polskiej reprezentacji był m.in. Włodzimierz Stefański ze złotej drużyny Huberta Wagnera oraz  olimpijczyk z Monachium Alojzy Świderek. W finale Polska pokonała Rosję 3:2, choć przegrywała 0:2. W tie breaku Włodzimierz Stefański i jego koledzy wygrali 15:13.
W finale drużyn powyżej 45 roku życia Polska wygrała z Finlandią 3:0.
W turnieju czterdziestolatków (m.in. Ireneusz Nalazek, Witold Poinc, Janusz Wojdyga) Polska w rozgrywkach grupowych zwyciężyła wszystkich rywali 3:0, a w walce o finał przegrała 1:3 z Łotwą, która zajęła później pierwsze miejsce. W spotkaniu o brązowy medal polski zespół bez trudu zwyciężył Australię 3:0.
W zawodach udział wzięło ponad 27 tysięcy sportowców z 92 krajów w różnych dyscyplinach sportu.